LCJRun wystartowały zapisy i … już się zakończyły!

W nocy z 17 na 18 maja 2014 roku odbędzie się pierwszy w historii Polski bieg po płycie startowej czynnego lotniska międzynarodowego pod patronatem Prezydent Miasta Hanny Zdanowskiej o nazwie LCJRun. Zainteresowanie imprezą przeszło wszelkie oczekiwania organizatorów, limit 650 uczestników wyczerpał się po niespełna 2,5 h. Celem biegu jest promocja Łodzi oraz Portu Lotniczego, a także zdrowego trybu życia, który można osiągnąć uprawiając sport, w tym przypadku bieganie. 650 zawodników rywalizować będzie na dystansie 5 kilometrów. Trasa biegu będzie wyjątkowo prosta. Prowadzić będzie od terminala lotniska, długością pasa startowego. Takie zaprojektowanie trasy pozwoli zawodnikom osiągnąć największe prędkości i tym samym powalczyć o jak najlepsze wyniki. Sama trasa jest także unikalna w skali kraju, prowadzi prostą o długości ponad 2 kilometrów, jest płaska i równa.

LCJRun zostanie zorganizowany dzięki aktywnemu wsparciu Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta w Łodzi. Nazwa biegu nawiązuje bezpośrednio do kodu łódzkiego lotniska w systemie IATA (czyli Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych). Przywołanie tej nazwy pozwoli na zwiększenie świadomości mieszkańców miasta i regionu odnośnie portu lotniczego.

– Nocny bieg po pasie startowym w Polsce będzie to nowość. Podobne biegi są z powodzeniem organizowane od lat w wielu miastach na całym świecie. W 2014 roku Łódź dołączy bezpośrednio do tego grona. Niezmiernie się cieszymy, że możemy zorganizować taką imprezę. Wcześniej na pasie startowym jeździli już rolkarze, teraz czas na biegaczy – opowiada Ewa Bieńkowska, rzecznik prasowy Portu Lotniczego im. Wł. Reymonta. – Mamy nadzieję, że LCJRun przyciągnie komplet zawodników, a wraz z nimi kibiców, którzy będą mogli oglądać zmagania z naszego tarasu widokowego.

– Rewelacja, po prostu rewelacja – mówi Tomasz Osmulski, zawodnik RKS Łódź, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. – W Łodzi jest już sporo imprez cyklicznych, gdzie zawodnicy biegają po mieście. LCJRun to świetne urozmaicenie treningu. Jeśli ktoś chce się ścigać, to trasa jest wprost do tego stworzona. Bardzo długa prosta, nawrót i znowu długa prosta. Jedyne co widzę, że może przeszkadzać, to wiatr. Jednak i na to już mam patent. Z pasa startowego będzie widać rękawy wskazujące kierunek wiatru.

Oprócz walki o nowe rekordy życiowe zawodnicy będą mogli pobiec z znajomymi i powalczyć w klasyfikacji drużynowej. Tomasz Osmulski: – Chcemy wystawić drużynę, która będzie dla silna. Bardzo silna. Nie zdradzę przed startem nazwisk, ale mogę powiedzieć, że średni czas będziemy mieli w okolicy 15 minut.

Jednak nie wszyscy podchodzą do biegu z myślą o jak najszybszym jego ukończeniu. Bieg w Łodzi będzie okazją do sprawdzenia swoich umiejętności, powalczenia o jak najlepsze czasy lub po prostu do wspólnej zabawy z przyjaciółmi.

Limit czasu przewidziany dla zawodników jest bardzo wysoki i wynosi 1 godzinę. Umożliwi to osobom dopiero rozpoczynającą swoja przygodę z bieganiem spokojne ukończenie LCJRun. Część zawodników deklaruje chęć pozostania jak najdłużej na pasie startowym, jest to podyktowane chęcią dokładnego obejrzenia tego niezwykłego miejsca. Pomysł od razu mi się spodobał, to bardzo fajny pomysł na promocją biegania, cieszę się że będę mógł wystartować w LCJRun i spróbuje powalczyć o swój nowy rekord życiowy mówi olimpijczyk Piotr Kędzia dodając już dziś zapraszam wszystkich uczestników LCJRun na wspólną rozgrzewkę przed biegiem.

Wszyscy uczestnicy LCJRun w pakiecie startowym otrzymają techniczne koszulki, których projekt różni się od tych spotykanych na większości biegów – w nocy z 17 na 18 maja po pasie startowym pobiegnie 650 biegaczy pod krawatem śmieje się Bartłomiej Sobecki, dyrektor biegu, dodając chcemy, żeby koszulka oddawała klimat lotniska, dlatego jej projekt przypomina koszulę pilota.

Organizatorem zawodów jest firma inesSport, Klub Sportowy Alaska z Łodzi, a współorganizatorem Port Lotniczy im. Wł. Reymonta. Partnerzy biegu to: Bakalland, Sachmet, Wydawnictwo Galaktyka, parkrun Polska, Sklep Sport Factory oraz Vera Sport.

Informacje o LCJRun dostępne są na stronie biegu www.lcjrun.pl oraz na www.facebook.com/lcjrun

Faworyci biegu LCJRun:

1. Tomasz Osmulski – wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce na dystansach 1500 i 3000 m oraz w biegach przełajowych. Rekord życiowy: 14:22

2. Sebastian Kosęda – wielokrotnie stawał na podium imprez rozgrywanych na terenie całej Polski, m.in. zwycięzca biegu na 10 km przy łódzkim maratonie i GP Łodzi 2014. Rekord życiowy: 15:23

3. Krzysztof Pietrzyk – dwukrotny reprezentant Polski w biegach górskich, wielokrotnie stawał na podium biegów rozgrywanych na dystansach od 5 km do maratonu. Dwukrotny triumfator m.in. Biegu Fabrykanta. Rekord życiowy: 15:39

4. Monika Kaczmarek – czołowa zawodniczka w regionie łódzkim, triumfatorka m.in. trzech edycji GP Łodzi, druga zawodniczka w Pabianickim Półmaratonie w 2014 r. Rekord życiowy: 17:54

Powiązane Posty