Kultowy zimowy cykl powraca w lecie! Sprawdź się na trasach CITY TRAIL

W poniedziałek, 27 lipca rusza letnia edycja CITY TRAIL – największego cyklu biegów w Polsce. CITY TRAIL onTour potrwa do 7 sierpnia. W tym czasie w każdym z 10 miast, w których dotychczas były organizowane starty zimowe,  odbędzie się jeden bieg wakacyjny. Dobra informacja dla czekających na jesienno-zimową edycję – znany jest już kalendarz cyklu Grand Prix.

CITY TRAIL to biegi przełajowe odbywające się w okresie jesienno-zimowym w 10 lokalizacjach w całej Polsce: Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni (które tworzą Trójmiasto CITY TRAIL), Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. W jesienno-zimowej edycji w każdej z nich odbywa się po 6 biegów, a więc łącznie jest ich aż 60. W trakcie wakacyjnego wydania CITY TRAIL onTour obędzie się w sumie 10 biegów. Nie będzie łącznej klasyfikacji – każdy start będzie oddzielną imprezą, podczas której zawodnicy otrzymają pamiątkowe medale, a najlepsi – zarówno w klasyfikacji OPEN, jak i w kategoriach wiekowych – nagrody ufundowane przez marki Salomon i Etixx. Pula nagród na cały cykl onTour to 60 tysięcy złotych. 

Zawody będą rozgrywane  od poniedziałku do piątku, w godzinach popołudniowych. Start biegu głównego zaplanowany jest na godzinę 19:00. Wcześniej – o 17:30 ruszą zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300m do 3km. Biuro zawodów będzie działać od godziny 17:00. 

Harmonogram cyklu wygląda następująco:

Łódź (27.07)

Katowice (28.07)

Wrocław (29.07)

Poznań (30.07)

Szczecin (31.07)

Bydgoszcz (03.08)

Gdańsk (04.08)

Olsztyn (05.08)

Warszawa (06.08)

Lublin (07.08)

Zapisy i opłaty startowe

Elektroniczne ZAPISY na CITY TRAIL onTour będą zamykane na cztery dni przed każdym biegiem. Dla przykładu, jeśli zawody są zaplanowane na poniedziałek, 27 lipca, panel rejestracyjny będzie działał do godziny 23:59 w czwartek, 23 lipca. Każdy pojedynczy bieg kosztuje 25 zł – w przypadku opłacenia startu za pomocą panelu elektronicznego lub 35 zł – podczas zapisów w dniu zawodów. Limit miejsc w każdym z miast to  500 osób. W przypadku zawodów dla dzieci i młodzieży opłata startowa wynosi 5 zł bez względu na termin płatności. W zawodach CITY TRAIL onTour Junior nie ma ograniczeń w liczbie startujących. 

Trasy CITY TRAIL onTour

Letnia edycja cyklu w większości będzie odbywać się na tych samych trasach, co cykl Grand Prix. Nowe trasy czekają na biegaczy w Bydgoszczy, Lublinie, Łodzi i Poznaniu. Szczegółowe opisy tras znajdują się na stronie www.citytrail.pl w zakładce „ON TOUR” – Trasy. W każdym z miast zawody będą poprowadzone po leśnej nawierzchni.  

Kalendarz Grand Prix CITY TRAIL 2015/2016

CITY TRAIL onTour to zapowiedź tego, co czeka biegaczy w jesienno-zimowej edycji, dlatego już dziś znany jest kalendarz wszystkich 60 biegów cyklu Grand Prix. W tym roku pierwsze zawody odbędą się już 13 września w Bydgoszczy. Zakończenie edycji – 20 marca w Szczecinie i Warszawie. Start zapisów Grand Prix CITY TRAIL 2015/2016 – 13 sierpnia. 

Partner tytularny cyklu Grand Prix

Od września przez trzy kolejne edycje największy cykl biegów w Polsce będzie odbywał się pod nazwą CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Współpraca zapewni wiele korzyści dla zawodników i umożliwi jeszcze szybszy rozwój cyklu. 

Cel oraz idea biegów CITY TRAIL jest nam bardzo bliska, stąd decyzja o przyłączeniu się do jego organizacji. Wierzymy, że uczestnicy – biegający i dopingujący – wezmą licznie udział w wydarzeniu, aby promować swoją postawą aktywność fizyczną, jako skuteczną metodę profilaktyki zdrowia – mówi Marta Maszewska-Danielewicz, Dyrektor Zespołu Komunikacji z Klientem w Nationale-Nederlanden TUnŻ. 

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

foto: Piotr Dymus

Powiązane Posty