Księżycowy Cross – blisko 400 zawodników na starcie.

Księżycowy Cross to kolejna impreza po Zdrowej Dysce, którą organizowała ekipa z MONAR Łódź. Pomysł na bieg w świetle księżyca był strzałem w dziesiątkę, lista startowa zamknęła się na długo przed zawodami, klimatu imprezie dodał leżący śnieg i przejrzyste niebo z księżycem, który oświetlał biegaczom drogę. W ramach Księżycowego Crossu odbył się półmaraton, którego zwycięzcami zostali Piotr Kędzia z Accenture Łódź oraz Kamila Krauze – Pyrgiel z Olimpijskiej Akademii Biegania. Na dystansie ćwierćmaratonu najlepsi okazali się Mateusz Tomtała z MONAR Łódź oraz Dorota Zatke z FitFabric, która zajęła czwarte miejsce open.

W zawodach rywalizowali również zawodnicy nordic walking, którzy podobnie jak biegacze rywalizowali na dwóch dystansach – na 10 km najlepsi okazali się Dominik Szmajda oraz Katarzyna Patora, na 21 km bezkonkurencyjny okazał się Przemysław Stupnowicz oraz Aleksandra Grądzka – Możyszek.

Wszyscy uczestnicy w pakietach startowych dostali pamiątkowe techniczne koszulki oraz bilety na basen w Ozorkowie, a na mecie okazałe medale.

Wyniki

Powiązane Posty