Koszulka od Dawida Wolińskiego do wygrania w ramach biegu Łódź Business Run

Dawid Woliński, projektant i stylista, juror programu Top Model, podjął się wyjątkowego wyzwania – zaprojektował koszulkę dla charytatywnego biegu Poland Business Run. Żółta Koszulka Lidera to nagroda dla sztafety biegowej, która zbierze największą kwotę w ramach akcji “Pomagam Bardziej”. Zebrane pieniądze wykorzystywane są na pomoc niepełnosprawnym ruchowo beneficjentom biegu. W poprzednich latach w inicjatywę zaangażowany był Łukasz Jemioł czy duet Paprocki & Brzozowski. Pierwsze koszulki autorstwa Wolińskiego zostaną rozdane już w lipcu.

Akcja „Pomagam Bardziej” co roku towarzyszy inicjatywie Poland Business Run. Jest to projekt dla drużyn biegowych, a także dla wszystkich osób, które chcą pomóc niepełnosprawnym, a nie mogą wziąć udziału w biegu. Żółta koszulka, wymyślana co roku przez innego projektanta, trafia do zespołu, który zbierze największą kwotę. 

Zgromadzone pieniądze pomogą w sfinansowaniu nowoczesnych protez, rehabilitacji i wsparcia psychologicznego dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

W tym roku za stworzenie Żółtej Koszulki Lidera odpowiada Dawid Woliński, projektant, którego kreacje noszą polskie osobowości sceny, ekranu i estrady, a także celebrytki, jak np. Paris Hilton. Koszulka powstała dzięki współpracy jurora Top Model z tatuażystami z londyńskiego studia tatuażu Ushuaiatattoo 

– Inspiracją stały się najwaleczniejsze zwierzęta reprezentujące siłę, odwagę i determinację, czyli cechy każdego zwycięzcy. Mają je również ludzie, którzy przezwyciężają własne słabości oraz wykazują chęć pomocy innym. Gorąco zachęcam do udziału w biegu Łódź Business Run oraz towarzyszącym jej działaniom – mówi Dawid Woliński.

Każdy może wpłacić choćby symboliczną kwotę i tym samym wesprzeć osoby niepełnosprawne ruchowo.

– By przyłączyć się do zbiórki w ramach „Pomagam Bardziej”, wystarczy wejść na stronę polandbusinessrun.pl, wybrać miasto, a następnie drużynę, za pośrednictwem której chcemy dokonać wpłaty. Sztafeta, która zachęci znajomych z pracy, rodzinę i przyjaciół do wpłacania pieniędzy na swoje konto i zbierze ich najwięcej, dostanie zaprojektowaną specjalnie na tę okazję Żółtą Koszulkę Lidera. Wszystkie zebrane fundusze trafią do osób po amputacjach – zapewnia Marta Hernik, global project manager Poland Business Run.

W ramach biegu Łódź Business Run koszulki projektu Dawida Wolińskiego rozdawane będą trzykrotnie. Kwoty na kontach drużyn w każdym mieście zostaną podliczone 30 czerwca i 31 lipca, a następnie podczas finału akcji w dniu biegu, 2 września o godzinie 12. Wtedy blokowana jest możliwość wpłat, a lokalni organizatorzy sprawdzają wpłacone kwoty i ogłaszają, kto wygrywa ostatnią turę “Pomagam Bardziej”. Zwycięska drużyna odbiera Żółtą Koszulkę Lidera na scenie.

Wpłaty w ramach akcji “Pomagam Bardziej” można dokonać za pośrednictwem strony internetowej: https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr. Jednocześnie trwają zapisy do charytatywnej sztafety biznesowej Łódź Business Run. 

Łódź Business Run wystartuje po raz czwarty. Rok temu pobiegło prawie 2000 uczestników. Zebrali ponad 150 tys. zł. Dzięki temu udało się pomóc dziewięciu niepełnosprawnym, a także Radomszczańskiemu Stowarzyszeniu Amazonek w wyjeździe na turnus rehabilitacyjny.

Link do zapisów bit.ly/ZAPISY_2018

Więcej na www.lodzbusinessrun.pl

Powiązane Posty