Katarzyna Kowalska złota w Kleszczowie!

W minioną niedzielę w ramach biegu 4. Kleszczów na piątkę na dystansie 5 km odbywały się 5. Otwarte Mistrzostwa Polski Kobiet. Najlepsza była Katarzyna Kowalska, która pokonała dystans w czasie 16:24.

Debiut na Mistrzostwach Polski na 5km uważam za udany, powracam do domu ze złotym medalem już trzecim w tym roku – powiedziała na mecie zadowolona Katarzyna Kowalska

Pogoda była bardzo dobra do szybkiego biegania. Po fali upałów przyszło zdecydowane ochłodzenie i bieg był o wiele szybszy niż rok temu. Ubiegłoroczna zwyciężczyni Ewa Jagielska, która w poprzedniej edycji wygrała ze sporą przewagą z czasem 17:07, nie dała rady obronić tytułu, choć w tym roku pobiegła o 21 sekund szybciej. Na metę dotarła jako trzecia z czasem 16:46. Druga była Karolina Półrola z czasem 16:38.

Lepsze wyniki niż rok temu osiągnęli także mężczyźni. Wczoraj pierwszy na metę wbiegł Maciej Badurek z czasem 14:51. Drugie miejsce wywalczył Robert Głowala z czasem 14:54, trzeci był Patryk Stypułkowski z czasem 15:11. Ubiegłoroczny czas zwycięzcy – Tomasza Osmulskiego (15:15) wynik był słabszy od całego tegorocznego podium.

W biegu głównym wystartowało 308 zawodników, rywalizację na dystansie 5 km poprzedziły biegi dla dzieci, których wystartowało łącznie blisko 100.