Już w poniedziałek startuje CITY TRAIL onTour!

2 tygodnie, 10 miast, 10 biegów. Takiego wyzwania podjęli się organizatorzy CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden – największego biegowego cyklu w Polsce, w ramach którego odbywa się 60 imprez w trakcie sześciu miesięcy. 10 biegów, o których mowa to zapowiedź kolejnej edycji jesienno-zimowych „piątek”. Pierwsza impreza lipcowego tour-u już w poniedziałek, 18 lipca w Lublinie.

CITY TRAIL onTour – bo tak nazywa się wakacyjny cykl odbędzie się w dziesięciu lokalizacjach: Lublinie, Warszawie, Olsztynie, Trójmieście, Bydgoszczy, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Łodzi. W każdym z miast trasa będzie liczyć 5km i zostanie poprowadzona leśnymi lub parkowymi ścieżkami. Swoje zawody będą mieć również dzieci i młodzież. Dla nich organizatorzy szykują dystanse 300m, 600m, 1km i 2km – w zależności od wieku. 

Co odróżnia cykl letni od zimowego? – Przede wszystkim letnia edycja to tylko po jednym biegu w każdym z miast. W okresie jesienno-zimowym organizujemy aż sześć imprez w każdej lokalizacji, które tworzą cykl Grand Prix. Medale i nagrody zawodnicy otrzymują po zakończeniu edycji, na oddzielnej – siódmej imprezie, która ma uroczysty charakter. Tymczasem na CITY TRAIL onTour nie ma „zbierania” startów. Medale wręczamy od razu na mecie każdego biegu, podobnie jest z nagrodami – najszybsi biegacze są dekorowani w dniu zawodów – wyjaśnia Piotr Książkiewicz, dyrektor CITY TRAIL. – Podczas lipcowych biegów przenosimy też trochę atmosfery z imprez górskich, w których sami często startujemy i zorganizujemy owocowy bufet z arbuzami, bananami i pomarańczami. W ubiegłym roku biegaliśmy w upałach, więc arbuzy robiły furorę! Zobaczymy, jak będzie tym razem. 

Biegi w ramach CITY TRAIL onTour będą odbywać się nietypowo – od poniedziałku do piątku, o godz. 19:00. W każdej lokalizacji miasteczko biegowe będzie otwarte od godz. 17:00 – wtedy będzie rozpoczynać pracę biuro zawodów. Starty dla dzieci będą trwać od 17:30.

Opłata za udział w jednym biegu to 25zł w przypadku płatności elektronicznej oraz 35zł – jeśli rejestracji dokonuje się w dniu biegu. Płacąc przez internet, drugi i każdy kolejny start będzie kosztował połowę mniej, czyli 12,5zł. Start w zawodach dla dzieci i młodzieży to koszt 7,5zł – w przypadku płatności elektronicznej i 10zł – kiedy płatność jest regulowana w dniu imprezy. Warto wziąć pod uwagę, że limit miejsc to w każdej lokalizacji to 500 osób.

Więcej informacji oraz zapisy znajdują się na stronie www.ontour.citytrail.pl

Powiązane Posty