IV Wycie Szakala o Północy – wystartowały zapisy

Takiego biegu często nie spotkacie w kalendarzach biegowych! IV Wycie Szakala o Północy, to nocny, górski bieg sztafetowy organizowany w centrum Polski – mieście Łodzi. Tegoroczna edycja została wyznaczona na 7 sierpnia  2015 r. (piątek). Niepowtarzalną atmosferę biegu tworzy sceneria, na którą składa się godzina rozpoczęcia imprezy (start o godz. 22.00), nocna panorama Łodzi, którą widać ze szczytu góry oraz rozstawione wzdłuż całej trasy palące się znicze.

Start Biegu nastąpi o godzinie 22.00. Organizatorem biegu jest znany z organizacji Maratonu Sztafetowego oraz Półmaratonu Szakala Dookoła Lasu Łagiewnickiego Klub „Szakale Bałut Łódź”. W Biegu udział biorą czteroosobowe sztafety, z których każda ma w składzie przynajmniej jedną kobietę. Bieg rozgrywany będzie systemem 8 x 4 x 610 m., co oznacza, że zawodnicy sztafety pokonują kolejno pętlę liczącą około 610 m., a po jej ukończeniu przez każdego z zawodników sztafety pokonują ją ponownie w tej samej kolejności – i tak ośmiokrotnie.  Drużyny liczące więcej niż jedną kobietę startują o 2 minuty wcześniej niż pozostałe drużyny, przy czym za każdą dodatkową kobietę udzielna jest kolejna dwuminutowa bonifikata czasowa.

Jest o co powalczyć – poza ogromną dawką endorfin, 6 najlepszych drużyn otrzyma okazałe, pamiątkowe puchary, a każda ze sztafet, która tego dnia weźmie udział naszym biegu, otrzyma oprawiony dyplom. Drużyny otrzymają od nas także słodki pakiet startowy, więc sił na pewno nikomu nie zabraknie. W pakietach znajdziecie również żele energetyczne ufundowane przez firmę ALE – Active Life Energy

Regulamin, formularz zgłoszeniowy oraz inne informacje znaleźć można na stronie BIEGU 

Powiązane Posty