III Poddębicki Bieg bez Barier z kolejnym rekordem frekwencji!

III edycja Poddębickiego Biegu Bez Barier i trzecia wygrana olimpijczyka Artura Kozłowskiego, który pokonał dystans 10 km w czasie 32:03, wyprzedzając prawie o 2 minuty swoich rywali. Drugie miejsce wywalczył zawodnik z Ukrainy Pavlo Veretskyi z wynikiem 33:46, a trzecie Litwin Sergii Krovlaidis z rezultatem 34:01. O wygraną wśród kobiet do końca walczyła Monika Kaczmarek, ubiegłoroczna zwyciężczyni „Biegu Bez Barier”. Ostatecznie ukończyła bieg na drugim miejscu tuż za zawodniczką z Ukrainy, uzyskując wynk  36:45. Valentyna Kiliarska wyprzedziła Monikę zaledwie o 8 sekund (36:37). Trzecia była Karolina Górna przybiegła na metę z czasem 38:26. Poddębicki bieg po raz kolejny ukończyła rekordowa liczba biegaczy, w tym roku linię mety przekroczyło 317 zawodników!

Miasteczko biegowe było tradycyjnie usytuowane na terenie pięknego, klimatycznego Parku Zdrojowego i Ogrodu Zmysłów w Poddębicach, a start nastąpił spod zabytkowej, historycznej bramy. Bieg ukończyło 317 osób. W pakiecie startowym biegacze otrzymali bardzo atrakcyjną koszulkę techniczną, wejście na termy w Poddębicach i pas na numer startowy. Na mecie na wszystkich czekał posiłek.

Dzisiejsze sportowe zmagania rozpoczęły dzieci, które podobnie jak w poprzednich latach rywalizowały na trasach wytyczonych po alejkach Ogrodu Zmysłów. Wystartowała rekordowa liczba, prawie 200 dzieciaków w różnym wieku. Mamy nadzieję, że będzie to wspaniały początek ich przygody z bieganiem 🙂

Poddębicki Bieg bez Barier po raz pierwszy włączony został do cyklu biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego – Witolda Stępnia. Terminarz imprez i inormacje o cyklu dostępne są na stronie www.biegilodzkie.pl