III Pabianicki Półmaraton ZHP – zwycięstwo reprezentantów Ukrainy

Na starcie III Pabianickiego Półmaratonu ZHP stanęło prawie 500 zawodników, rywalizację w biegu głównym poprzedził bieg na szpilkach w którym po bardzo emocjonującej walce triumfowała ubiegłoroczna triumfatorka Aneta Kaczmarek. W półmaratonie całe podium zajęli zawodnicy z Ukrainy, pierwszy był  Sergii Okseniuk (1:08:43), drugi na metę wbiegł Włodzimierz Tomoszow, a trzeci Sergii Marchuk. Wśród Pań również najlepsza okazała się reprezentantka Ukrainy Oksiana Dolan (1:29:06), która wyprzedziła Annę Skalską z Bytomia i Katarzynę Pruszczak z Lublina. W klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się zawodnicy LKB Rudnik, którzy zajęli pierwsze cztery miejsca open, drugą drużyną została biegampolodzi.pl TEAM w składzie Marek Miller, Przemek Stupnowicz, Michał Godlewski i Krzysztof Pietrzyk, a trzecie Festiwal Biegowy w Krynicy.

III Pabianicki Półmaraton zainaugurował cykl biegów wchodzących w skład Pucharu Marszałka Województwa Łódzkiego, drugie zwody odbędą się 28 kwietnia  na dystansie 5 km (atest PZLA) w Konstantynowie Łódzkim.