II Wycie Szakala o Północy – relacja Szymona Draba

Ale 23 sierpnia 2013 r. łódzkie Szakale podjęły się zorganizowania drugiej edycji Wycia Szakala o Północy czyli nocnego górskiego biegu sztafetowego. Zawody zorganizowane zostały na Górce Rogowskiej. W tegorocznej edycji nastąpiła zmiana strefy startu/zmian drużyn – tym razem nie startowaliśmy z „poziomu zero” lecz z samego szczytu góry. Cała – ok 600 m – trasa rozświetlona była zniczami. Szczególne wrażenie robił podbieg, który przypominał pas lotniska oświetlonego nocą.

Czteroosobowe drużyny (a w każdej drużynie startowała co najmniej jedna kobieta) miały do pokonania dystans ok 20 kilometrów. Wszyscy członkowie drużyn musieli pokonać ośmiokrotnie pętlę, która na pierwszym etapie miała postać mocnego zbiegu, by chwilę później mocno piąć się na szczyt Górki Rogowskiej. I właśnie tutaj – na samym szczycie – można było wyczuć niepowtarzalną atmosferę, którą tworzyła sceneria – nocna panorama miasta i blask rozświetlanej przez znicze trasy. 

Do tegorocznej rywalizacji przystąpiło 16 sztafet. Po raz drugi drużyna BIEGACZ NOWOSOLNA okazała się niepokonana na Górce Rogowskiej podczas II Wycia Szakala o Północy. Nie straszny był im stromy i ciemny zbieg, nie straszny długi, piaszczysty podbieg. Pewnie od początku do końca trzymali w rękach (a raczej w nogach) puchar za I miejsce pokazując tym samym, że ubiegłoroczne zwycięstwo nie było przypadkowe. Ciekawie przedstawiała się rywalizacja pomiędzy kolejnymi dwoma zespołami: debiutującą w nocnej sztafecie Koroną Pabianice oraz Rekreacyjną Grupą Szakali. Wygrało doświadczenie w nocnym bieganiu po rozświetlonej zniczami górce – na drugim miejscu uplasowała się podobnie jak w ubiegłym roku drużyna Szakali, natomiast trzecie miejsce na podium trafiło do Korony Pabianice.

Zgodnie już z tradycją organizowanych przez nas Sztafet, po ukończeniu biegu wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowy dyplom oprawiony w antyramę. Natomiast najszybsze 6 drużyn otrzymało puchary wraz z nagrodami od sponsora biegu – firmy ROSSMANN.

W tym miejscu w imieniu Szakali chciałbym bardzo podziękować:

Firmie ACCENTURE oraz ROSSMANN – głównym sponsorom biegu.

Firmie Energizer – za przekazanie latarek – czołówek do pakietów startowych.

Fundacji Misja Medyczna – za wsparcie organizacyjne, agregat oraz namiot wraz oświetleniem, w którym zorganizowana była strefa startu oraz strefa zmian.

Bartłomiejowi Drach – za najlepszą na świecie obsługę konferansjerską

Sebastianowi Nowakowskiemu oraz Krzysztofowi Słowikowskiemu – za zdjęcia w czasie biegu

Wolontariuszom i sędziom – za pomoc w organizacji imprezy i oczywiście wszystkim 16 drużynom oraz kibicom – za stworzenie niesamowitej atmosfery oraz rywalizację do samego końca.

Do zobaczenia za rok (na Nocnym Wyciu Szakala), a w październiku na Półmaratonie Szakala.

Galeria zdjęć cz.1 by Sebastian Nowakowski

Z biegowymi pozdrowieniami

Szymon Drab

Powiązane Posty