I Łódzki Bieg Niepodległości

Klub Sportowy Alaska zaprasza na pierwszy Łódzki Bieg Niepodległości, który wystartuje o godzinie 11 we wtorek 11 listopada w Parku im. Józefa Piłsudskiego w Łodzi. Honorowy patronat nad zawodami objęła Prezydent Miasta Łodzi pani Hanna Zdanowska. Biegacze rywalizować będą na dystansie 10 kilometrów. Na miejsce startu organizatorzy wybrali główną alejkę parku im. Piłsudskiego łączącą Ogród Zoologiczny z Lunaparkiem. 

Po raz pierwszy łodzianie i mieszkańcy województwa nie będą musieli wybierać się do innych miast by pobiec w Biegu Niepodległości – mówi Mariusz Kostrzewa organizator imprezy. – Zawodnicy do pokonania będą mieli dwie pętle po pięć kilometrów wokół Parku im. J. Piłsudskiego.  Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Do zawodów przygotowywaliśmy się przez kilka ubiegłych miesięcy. Dziękujemy za wsparcie ze strony budżetu Miasta Łodzi w ramach konkursu Sportowa Łódź. Dzięki tej pomocy zorganizowanie Biegu Niepodległości było dużo łatwiejsze.

Do udziału w pierwszej edycji zawodów z okazji 96 rocznicy odzyskania niepodległości zgłosiło się ponad 800 osób z Łodzi oraz województwa.

Po raz pierwszy nie będzie trzeba szukać biegów rozsianych po Polsce. Widzimy, iż łodzianie czekali na taką imprezę, gdyż zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. Mamy nadzieję, iż od tego roku nasze zawody będą stałym punktem na biegowej mapie Łodzi – opowiada Mariusz Kostrzewa.

Wtorkowe zawody to nie tylko sam bieg. Swoje zmagania będą mieli także chodziarze nordic walking oraz uczniowie szkół podstawowych oraz przedszkolaki. Uczniowie zmierzą się na dystansach 300 i 600 metrów, a przedszkolaki do pokonania będą mieć  trasę liczącą 150 metrów.

W biegu głównym prowadzone będą klasyfikacje kobiet i mężczyzn oraz dodatkowe dla żołnierzy (zarówno służby czynnej jak i rezerwy) i mieszkańców Łodzi. Żołnierze przy odbiorze numeru startowego oraz weterani będą musieli okazać książeczkę wojskową, a w przypadku żołnierzy rezerwy zaświadczenie o odbyciu ćwiczeń rotacyjnych (ewentualnie kontrakt).

Dla najszybszych przewidziane są nagrody w postaci bonów do sklepu sportowego oraz drobne upominki od partnerów imprezy.

Organizatorzy przypominają i proszą wszystkich uczestników biegu głównego by pakiety startowe odbierać już dzień wcześniej w biurze zawodów, które mieścić się będzie w budynku MOSiR,który jest współorganziatorem imprezy przy ulicy Srebrzyńskiej 95.

Biuro będzie czynne dla biegaczy w poniedziałek 10 listopada w godzinach 15:00–20:00 oraz 11 listopada w godzinach 7:30–8:30 (pakiety będą mogli odbierać biegacze z Łodzi) oraz pomiędzy 7:30 a 10:00  (osoby spoza Łodzi). Pakiety biegów dziecięcych można będzie odbierać pomiędzy 10:00-12:00, a nordic walking 7:30-9:45.

W trakcie zawodów zmienione zostaną trasy komunikacji miejskiej oraz wprowadzone objazdy. Ulica Srebrzyńska będzie zamknięta między godziną 11 a 13 na odcinku od Alei Unii do ulicy Jarzynowej. W związku z tym wjazd i wyjazd z parkingu na tym odcinku będzie niemożliwy. Mieszkańcy ulicy Srebrzyńskiej będą mogli dojechać do domów ulicą Perla.

W tych samych godzinach ulegnie zmianie przebiegu trasy linii autobusowych: 74, 74A, 74B. Szczegółowe informacje znajdować się będą na stronie mpk.lodz.pl.

Źródło: Klub Sportowy Alaska

Powiązane Posty