Dycha na Piątkę w Piątkowisku (górski bieg przełajowy) oraz zawody Cross Beauty

Druga edycja biegu DYCHA NA 5 w Piątkowisku odbędzie się 7 czerwca 2014 roku o godz. 16:00. Start i meta biegu podobnie jak poprzednim razem zostaną umieszczone na stadionie LKS Orzeł w Piątkowisku. W tym roku dodatkową atrakcją będą zawody towarzyszące CROSS BEAUTY CHALLENGE. Ponadto w ramach Dychy na 5 zorganizowane zostaną oficjalne Mistrzostwa Polski Branży Osłonowej w biegu na 10 km pod patronatem związku PZPPOBPiB.

TRASA BIEGU:

Trasa będzie bardzo podobna do tej sprzed roku, jednak postanowilismy wyeliminować drogę asfaltową, żeby bieg był bardziej krosowy. Zostanie ona poprowadzona na dystansie około 10 km (nawierzchnie utwardzone około 5%, drogi i ścieżki gruntowe 95%). Trasa będzie przebiegała przez tor motokrosowy z ostrymi podbiegami i zbiegami po nierównym podłożu. W tym roku udało nam się troszkę zmienić jej przebieg, dzięki temu górki będziemy pokonywać DWA RAZY. W ten sposób apetyty wszystkich górali powinny zostać w pełni zaspokojone. Oczywiście dla tych, którzy ten fragment trasy przebiegną najszybciej przygotowaliśmy pamiątkowe ciupagi, podobnie jak to było w zeszłym roku.

Dla wszystkich uczestników biegu zostaną przygotowane medale pamiątkowe. To jednak co wyróżnia je od tych, które możemy otrzymać na innych biegach to kolor. Pierwszych 50 osób na mecie otrzyma medale w kolorze złotym, kolejne 70 w kolorze srebrnym a pozostali w brązowym.

IMPREZY TOWARZYSZĄCE:

– Biegi dla dzieci (przedszkole, szkoła podstawowa) – godz. 15:00

– Cross Beauty Challenge

CZYM JEST CROSS BEAUTY?

Obecnie zapanowała moda na ekstremalny trening, efektem którego jest potężne zmęczenie, uzyskiwane dzięki intensywnym ćwiczeniom – skakaniu, podciąganiu, bieganiu, podnoszeniu ciężarów, przerzucaniu opony, wykrokach, wskokach na skrzynie itd. Mimo ogromnego zmęczenia u osób biorących udział w zajęciach widać uśmiech na twarzach. Wszyscy są zadowoleni ponieważ CROSS BEAUTY to zajęcia, które są praktyczne, zdrowe, sprawiające, że jesteśmy FIT. Celem treningu jest poprawa kondycji, wydolności, siły i szybkości w krótkim czasie.

Aby wziąć udział w zawodach Cross Beauty, nie trzeba być doświadczonym i sprawnym fizycznie, ponieważ sami możemy wyznaczyć sobie granice i dobierać obciążenia. Dyscyplina ta powstała w latach 90 w Ameryce dzięki Gregowi Glassmana, który wymyślił sobie, że chce się zmęczyć intensywnym treningiem. Pomysł się udał i został on zatrudniony w policji aby szkolić kadetów.

ZAPISY NA GÓRSKI BIEG ORAZ CROSS BEAUTY ruszają drogą internetową 27.01.2014 r. o godzinie 12:00 na stronie: www.zapisy.inessport.pl

SZCZEGÓŁOWE INFOMACJE:

10na5.koronapabianice.pl

www.facebook.com/events/454896007956195

beauty-center.com.pl/zawody-cross-beauty-challange

www.facebook.com/CrossBeautyChallenge?fref=ts

Powiązane Posty