Dorota Gapys i Krzysztof Pietrzyk zwycięzcami III Biegu Powstańca.

Trzecia edycja Biegu Powstańca przyciągnęła do Dobrej ok 500 zawodników, którzy zmagali się z licznymi podbiegami i zbiegami znajdującymi się na trasie. Jako pierwsi rywalizacją zaczęli kijkarze, którzy do pokonania mieli dystans 6 km. Z pośród ponad 80 zawodników najszybciej trasę pokonał Michał Osiński, a wśród Pań Beta Kołodziejczak.

Parę minut po 13 na trasę wyruszyło ponad 360 biegaczy, którzy do pokonania mieli dystans 10 km, jako pierwszy linię mety minął Krzysztof Pietrzyk, który bieg w Dobrej wygrał po raz trzeci – lubię tu przyjeżdżać z uwagi na pagórkowatą trasę, lubię gdy rywalizacja toczy się na podbiegach i zbiegach. W tym roku było też dość ślisko, na 3 km wywróciłem się, ale pomimo to udało się wygrać – powiedział na mecie Krzysztof Pietrzyk z LKS Koluszki były reprezentant Polski w biegach górskich.

Wśród Pań wygrała Dorota Gapys, która do ostatnich metrów o końcowy triumf walczyła z Anną Ketner wyprzedzając  ją na mecie o zaledwie 4 sekundy. 

Na mecie na wszystkich uczestników biegu i marszu czekały pamiątkowe medale, które wręczali już tradycyjnie wolontariusze Fundacji Krwinka. 

Cieszymy się, że impreza z roku na rok staje się co raz większa. Do Dobrej przyjeżdżają zawodnicy nie tylko z województwa łódzkiego, to również nasz cieszy bo bieg ma zasięg ogólnopolski . W tym roku dużym zainteresowanie cieszyły się biegi dziecięce, które zawsze budzą dużo emocji  – Tomasz Szafraniec  jeden z pomysłodawców imprezy z  Klubu Biegowego Powstaniec Dobra, który organizuje bieg wspólnie z Gminą Stryków, Szkołą Podstawową w Dobrej oraz Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Strykowie .

www.kbpowstaniec.pl

Galeria nordic walking by INES

Galeria bieg by INES

Wyniki: www.inessport.pl/wyniki 

Powiązane Posty