Czwarta rocznica parkrun w Łodzi

W sobotę łódzkiemu parkrunowi stukną cztery lata. Z tej okazji organizatorzy zapraszają wszystkich biegaczy z Łodzi i okolic na wspólne świętowanie. Bieg startuje tradycyjnie o godzinie 9:00 rano w Parku im. ks. J. Poniatowskiego. Przed biegiem odbędzie się wręczenie nagród dla zwycięzców klasyfikacji rocznej, a po biegu w planach jest wspólne, piknikowe śniadanie w parku.

– Nasza impreza to przede wszystkim wspólne bieganie, a nie zawody. U nas nie ma znaczenia jak szybko jesteś w stanie pokonać 5-kilometrową trasę. Czekamy na wszystkich, nie ma limitu czasu. Zapraszamy wszystkich niezależnie od wieku. Parkrun to wspaniały sposób by rozpocząć swoją przygodę z bieganiem, lub po prostu zacząć się ruszać. Trasę można pokonać marszobiegiem tak więc każdy da radę – zachęca organizator parkrun w Łodzi Maciej Woźnicki.

Łódzki parkrun to nie tylko bieganie, ale także przyjaźnie, które zawiązały się w trakcie tej imprezy. Parkrun to też masa pomysłów, które realizowane są spontanicznie przez uczestników. Parkrun to także domowa atmosfera. To chyba jedyny cykl biegów, na którym obchodzone są wspólnie święta, urodziny, imieniny oraz inne okolicznościowe wydarzenia z życia biegaczy.

– Żeby parkrun mógł się dalej rozwijać w Polsce chcielibyśmy prosić o zagłosowanie na nas w ramach konkursu Biegowe Wydarzenie Roku. Wystarczy wysłać sms na numer 70068 o treści BIEGI20. SMS kosztuje 65 groszy, a dzięki takiej pomocy będziemy mogli otworzyć kilkadziesiąt nowych lokalizacji w Polsce – mówi Maciej Woźnicki.

Żeby wziąć udział w parkrun wystarczy wejść na stronę parkrun.pl/rejestracja i dokonać rejestracji, a następnie wydrukować otrzymany kod uczestnika i z nim pojawiać się na biegach. 

Z okazji 4 urodzin parkrun w Łodzi każdy biegacz może skorzystać z wysokiego rabatu na zakup obuwia marki New Balance.

Powiązane Posty