Bieg Tkaczy – udany debiut w Zgierzu!

W niedzielę 2 kwietnia odbyła się pierwsza edycja zgierskiego Biegu Tkaczy w którym wystartowało 264 biegaczy. Dystans 5 km przyciągnął na start zawodników z całego województwa łódzkiego. Trasa biegu wytyczona była po jednej z najstarszych części Zgierza co dodało imprezie kolorytu. Zgierzanie od lat nie mieli tak dużej imprezy biegowej w swoim mieście.

Zależało nam na zrobieniu w Zgierzu naprawdę fajnej imprezy z klimatem, która będzie przyciągać na start kilkuset biegaczy mówi Jakub Stefankiewicz pomysłodawca i organizator Biegu Tkaczy dodając  – cieszę się, że pomysł się spodobał, na mecie zameldowało się blisko 270 zawodników co czyni bieg największym w Zgierzu.

Najszybciej 5 km trasę wśród mężczyzn pokonał Mikołaj Bojko, najszybszą Panią okazała się Angelika Lichnowska. Na mecie wszyscy biegacze otrzymali oryginalne medale wykonane przez organizatorów z drewnianej szpulki, włóczki oraz stempla! Na terenie Miasta Tkaczy przygotowana została również strefa finiszera gdzie zawodnicy mogli w spokoju odpocząć i wymienić się opiniami o imprezie. Jedną z nich podzieli się z nami Paweł Spłutek – Bardzo fajny bieg! Super trasa, bardzo przyjemna i klimatyczna. Dobra organizacja, fajna atmosfera, polecam ten bieg wszystkim. 


Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Zgierza, Pan Przemysław Staniszewski w bieg zaangażowany był Urząd Miasta Zgierz i podległe mu jednostki. Szczegółowe informacje dotyczące biegu dostępne są na stronie www.facebook.com/biegtkaczy 

Wyniki

Powiązane Posty