9. Półmaraton Pabianice już w niedzielę!

Już tylko trzy dni zostały do 9. Pabianickiego Półmaratonu, największego wydarzenia sportowego otwierającego tegoroczną biegową wiosnę w centralnej Polsce. Na liście startowej widnieje ponad 1400 opłaconych nazwisk, wśród których są tak znane postacie, jak Dominika Stelmach, zwyciężczyni m.in. Wings For Life w 2017 roku oraz Piotr Stachyra, aktualny Mistrz Polski w biegu na 100 km.

Dziewiąta edycja pabianickiego półmaratonu odbędzie się w najbliższą niedzielę, 24 marca, 2019 roku. Zawodnicy pobiegną na nowej trasie, choć zmianie uległ zaledwie krótki odcinek na 20 kilometrze, zniknęła również nawrotka na 16 km, za którą – jak wynika z wypowiedzi niektórych osób – mało kto będzie tęsknił. Powodem zmiany jest rozpoczęty niedawno remont ulicy Jutrzkowickiej.

Zające prowadzący na czasy 2:10, 2:00, 1:50, 1:40 oraz 1:30 to już stały element pabianickiej „połówki”. Ich obecność co roku pozwala wielu osobom spełnić swoje marzenia, na które tak ciężko pracowali przez całą zimę. Nieco wcześniejszy tegoroczny termin, od kilku lat pabianicka impreza odbywała się w kwietniu, spowodowany jest datą łódzkiego DOZ Maratonu, który w tym roku odbędzie się 7 kwietnia. Dwa tygodnie różnicy pomiędzy oboma biegami to idealny termin, pozwalający w Pabianicach po raz ostatni sprawdzić się przed startem na królewskim dystansie. No i wszystko wskazuje na to, że tym razem biegacze nie będą tak, jak rok temu narzekali na niespodziewany upał 🙂

Pomimo zamknięcia zapisów, organizatorzy przygotowali dodatkowe sto pakietów, które będą dostępne w dniu poprzedzającym zawody, sobota 23 marca, oraz w niedzielę przed biegiem w Biurze Zawodów, działającym w Hali Mosir przy ulicy Grota Roweckiego 3 w Pabianicach. Godziny otwarcia biura to 17:00-20:00 w sobotę oraz 08:00-10:00 w niedzielę. 

Organizatorzy zapraszają również na stałe imprezy towarzyszące: Pabianicki Półmaratonik (tylko dla dzieci), Bieg na 5 km, Bieg na Szpilkach (tylko dla Pań) oraz hit ubiegłego roku, Bieg Januszów. Na oba ostatnie wydarzenia również można zapisać się w Biurze Zawodów.

Więcej szczegółów na stronie Półmaratonu na stronie www.pabianickipolmaraton.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u

Powiązane Posty