9. Bieg i Marsz Konstytucji – startują zapisy!

Przed nami dziewiąta edycja Biegu i Marszu Konstytucji. Zawody odbędą się 3 maja w Wiączyniu Dolnym na granicy Łodzi i Gminy Nowosolna. Elektroniczne zgłoszenia wystartują 13 lutego o godzinie 20:00. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.biegkonstytucji.org 

Bieg czy marsz ?

W tegorocznej odsłonie imprezy zawodnicy będą mogli wystartować w biegu bądź marszu nordic walking, obie konkurencje rozegrane zostaną na dystansie ćwierćmaratonu. Na mecie na wszystkich uczestników czekać będą pamiątkowe medale, a najlepsi rywalizować będą w licznych kategoriach wiekowych. Trasa poprowadzona zostanie urokliwymi alejkami Lasu Wiączyńskiego. 

Piknik w Centrum Sportowo – Rekreacyjnym Zbyszko

Podczas imprezy nie zabraknie tradycyjnych pokazów jeździeckich przygotowanych przez KJ Zbyszko, które nawiązywać będą do czasów uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

– Od samego początku pokazy są obok rywalizacji sportowej główną cześcią naszego majowego pikniku – mówi Katarzyna Głowacka Dyrektor CSiR „Zbyszko” dodając – staramy się, żeby z roku na rok były one coraz bardziej atrakcyjne dla uczestników imprezy i przyciągały do Centrum całe rodziny.

Przez cały dzień, na wszystkich uczestników pikniku, czekać będzie pyszny grill oraz wiele dodatkowych atrakcji, które przygotowują organziatorzy, m.in. oprowadzanki na kucykach dla dzieci, dmuchańce, stoiska partnerów Biegu i Marszu Konstytucj 3 Maja.

Organizatorem 9. Biegu i Marszu Konstytucji 3 Maja jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, a współorganizatorami Centrum Sportowo – Rekreacyjne „Zbyszko” i firma inesSport. Szczegółowe informacje dotyczące zawodów dostępne są na stronie www.biegkonstytucji.org. Zachęcamy również do odwiedzin profilu biegu na Facebook’u, gdzie znaleźć można wiele ciekawostek związanych z wydarzeniem.

Powiązane Posty