7. Pabianicki Półmaraton – wystartowały zapisy

W Pabianicach pełną parą ruszyły już przygotowania do siódmej edycji, która odbędzie się 2 kwietnia 2017 roku. W kwietniu tego roku w Pabianicach pobiegły 1183 osoby i jeśli tendencja z ostatnich lat się nie zmieni, to za cztery miesiące nad Dobrzynką padnie nowy rekord frekwencji.

Jakiś czas temu wydawało mi się, że sześć lat i sześć edycji to wystarczający czas, żeby odkryć tajemnicę sukcesu i przyciągnąć na półmaraton dwa tysiące biegaczy – mówi Łukasz Ścibut, pomysłodawca półmaratonu i prezes Stowarzyszenia „Wszystko Gra – Pabianice”, które organizuje imprezę – I rzeczywiście tak jest, gdyż na kilka miesięcy przed siódmą edycją wiem, że coś takiego po prostu nie istnieje. Nie ma jednej rzeczy, która sprawi, że impreza biegowa nagle zacznie przyciągać tłumy. O sukcesie decyduje wiele czynników, wśród których najważniejsze to moim zdaniem szybka trasa, dobry lokalnie termin, bogaty pakiet, niskie opłaty i serdeczna atmosfera. Wszystko to mamy, więc nie pozostaje nam nic innego, jak tylko trzymać poziom, ulepszać co się da w miarę możliwości i dalej cieszyć się tym, że nasze miasto ma się czym pochwalić w świecie biegowym. 

W tym roku postawiliśmy sobie za punkt honoru dopracowanie obsługi punktów żywieniowo-dopingujących – opowiada Kamila Pokora, zastępca prezesa Stowarzyszenia „Wszystko Gra – Pabianice”, dodając Chcemy, aby na trasie pojawiły się na przykład miejsca z muzyką na żywo czy zorganizowane grupy dopingujące biegaczy i nagradzające każdego uczestnika naszego półmaratonu oklaskami.

Po raz kolejny w Pabianicach pojawią się też „zające” i wszystko wskazuje na to, że również po raz kolejny będą oni prowadzili swoje grupy w pięciu parach: od 1:30h do 2:10h co dziesięć minut. 

Mamy już połowę „zającowej” obsady, a nie ogłosiliśmy jeszcze oficjalnie naboru – mówi Piotr Pazdej, jeden z organizatorów i osoba odpowiedzialna za pacemakerów – Jest nam z tego powodu bardzo miło, gdyż świadczy to o tym, że przyjazna atmosfera, którą wszyscy mogą zobaczyć na zewnątrz, panuje także za kulisami naszego przedsięwzięcia.

Jak co roku, Półmaraton w Pabianicach to doskonała okazja dla tych biegaczy z województwa łódzkiego, którzy mają zamiar wystartować w łódzkim DOZ Maratonie. Trzy tygodnie różnicy pomiędzy biegami pozwala potraktować start w Pabianicach jako ostatni sprawdzian i mocny trening przed startem na królewskim dystansie. 

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.pabianickipolmaraton.pl

Powiązane Posty