7. Bieg Solidarności już w najbliższą niedzielę

Start tegorocznego biegu, wracającego do kalendarza imprez sportowych po 3 latach, będzie miał formę nietypowego widowiskowego happeningu. Dzięki sponsorowi, firmie STYROPMIN, zbudujemy na starcie mur z 300 kolorowych styropianowych cegiełek, który następnie zostanie „obalony” podczas startu przez peleton biegaczy,aby zaakcentować, że ograniczenia, wynikające z niepełnosprawności, da się pokonać a „rozbity” na starcie mur stanie się symbolem sportowej i społecznej integracji. 

Ze względu na prace techniczne przy płycie lotniska na wysokości ul. Dennej musieliśmy wydłużyć trasę jednego z biegów do prawie 13 km. Trasa jest zróżnicowana, prowadzi ulicami oraz terenami przełajowymi i rekreacyjnym. Trud wynagrodzą miejsca atrakcyjne widokowo.

Na trasie przewidziano punkt z wodą na około 7 km w pobliżu ulicy Ikara. Parkingi dla uczestników przygotowane będą na ul. Dubois przy Technoparku. Na mecie czeka dla biegaczy poczęstunek. Biuro biegu na terenie pikniku czynne będzie od godziny 10.00 do 11.30.

Potwierdzony jest udział Jana Morawca – Mistrza Świata Weteranów w Biegu Maratońskim, który będzie podpisywał dyplomy dla biegaczy wraz z 3 innymi honorowymi gośćmi biegu na Stoisku Stowarzyszenia „Dla Rodziny”. 

Do licznych atrakcji pikniku dołączy stanowisko Areoklubu Łódzkiego – będzie można zobaczyć z bliska szybowiec, dzieci będą mogły zasiąść w kabinie. O historii lotniska i łódzkich skrzydeł opowiedzą eksperci Z Łódzkiego Klubu Seniorów Lotnictwa oraz Pani Janina Bartoszewska – świadek walk powietrznych nad Łodzią z 1939 roku.

Po biegu zapraszamy na koncert gwiazdy discopolo Masters znanego z przeboju „Żono Moja” a na sam koniec wystąpi Zespół „Kobranocka” znana z przeboju „Kocham Cię jak Irlandię”.

Zapraszamy wszystkich miłośników aktywności oraz tych którzy chcą poprzeć potrzebę działań na rzecz zdrowia psychicznego. Miło będzie gościć dotychczasowych zwycięzców i uczestników biegu solidarności, których od 2006 roku jest dość liczne grono.

Zapraszamy też uczestników Biegu Dookoła Jeziora Sulejowskiego pod hasłem „Przyjdź rozbiegać zakwasy z Sulejowskiej trasy”, szczegóły na dla-rodziny.org.pl oraz tpn.org.pl

Ze sportowym pozdrowieniem 

Organizatorzy 7.Biegu Solidarności

 

 

Powiązane Posty