6. Pabianicki Półmaraton

To już szósta złota polska jesień, podczas której w Pabianicach rozpoczęły się intensywne przygotowania do kolejnej edycji Pabianickiego Półmaratonu. Organizatorzy nie zamierzają bowiem spocząć na laurach po tegorocznym sukcesie, jakim było dla nich przekroczenie tysiąca zawodników. – Dopiero się rozgrzewamy – mówi Łukasz Ścibut, pomysłodawca półmaratonu i prezes Stowarzyszenia „Wszystko Gra – Pabianice”, które organizuje imprezę. – I choć wiemy, że konkurencja ze strony innych imprez biegowych jest coraz większa, to wierzymy, że za pięć miesięcy kolejny raz pobijemy rekord frekwencji.

Szósta edycja pabianickiego półmaratonu odbędzie się 3 kwietnia, 2016 roku. Zawodnicy pobiegną na tej samej, płaskiej i naprawdę szybkiej asfaltowej trasie, którą stali bywalcy pokonają już po raz trzeci. Rewolucji nie będzie również w pakietach startowych, w których jak zwykle pojawią się kultowe już w biegowym świecie ręczniki 🙂

– Wciąż dochodzą do nas informacje, że nasz półmaratonowy pabianicki ręcznik widziano w różnych miejscach świata – opowiada Kamila Pokora, zastępca prezesa Stowarzyszenia „Wszystko Gra – Pabianice”. – Również w głosowaniu uczestników wygrał z koszulką, i to z taką przewagą głosów, że zwyczajnie nie możemy z niego zrezygnować. Ale i dla „przegranych” mamy tym razem coś specjalnego…

Tą niespodzianką jest możliwość dokupienia do pakietu oficjalnej pamiątkowej koszulki technicznej, której koszt to 45zł, i która dostępna jest zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej.

Po raz kolejny w Pabianicach pojawią się też „zające” – tym razem organizatorzy myślą o zwiększeniu par wytyczających tempo do pięciu, od 1:30h do 2:10h co dziesięć minut. Dzięki takiemu zabiegowi jeszcze więcej osób będzie miało zwiększone szanse na wybieganie nad Dobrzynką wymarzonej życiówki.  

Jak co roku, Półmaraton w Pabianicach to doskonała okazja dla tych biegaczy z województwa łódzkiego, którzy mają zamiar wystartować w łódzkim DOZ Maratonie. Dwa tygodnie różnicy pomiędzy oboma biegami to idealny termin, pozwalający w Pabianicach po raz ostatni sprawdzić się przed startem na królewskim dystansie.

Organizatorzy zapraszają również na stałe imprezy towarzyszące – Bieg na Szpilkach (tylko dla Pań) oraz Pabianicki Półmaratonik (tylko dla dzieci) – do których po raz drugi dołączy Bieg na5km.

Link do strony www Półmaratonu: pabianickipolmaraton.pl

Powiązane Posty