4. Łódzki Bieg Niepodległości – świętuj w biegu!

4. Łódzki Bieg Niepodległości odbędzie się 11 listopada 2017 roku. Uczestnicy do pokonania będą mieć 5 km trasę poprowadzoną ulicami Łodzi z metą na Stadionie Miejskim przy Al. Unii 2.

– „Bieg Niepodległości to już kolejna impreza biegowa w Łodzi, która odbędzie się na naszym terenie” – mówi Krzysztof Maciaszczyk – Prezes Miejskiej Areny Kultury i Sportu , – „mam nadzieję, że meta usytuowana na stadionie doda rywalizacji odpowiedniej sportowej atmosfery i uatrakcyjni imprezę. Jako współorganizator mamy nadzieję, że bieg na stałe wpisze się w kalendarz imprez sportowych organizowanych w naszych obiektach”. 

Tegoroczna odsłona Łódzkiego Biegu Niepodległości niesie za sobą wiele zmian, uczestnicy do pokonania będą mieli nowy dystans na nowej trasie.

– „W tym roku postanowiliśmy dokonać kilku zmian, aby uatrakcyjnić naszą imprezę. Nowy dystans jest możliwy do pokonania zarówno przez zaawansowanych jak i początkujących biegaczy” mówi Mariusz Kostrzewa Prezes Klubu Sportowego Alaska, dodając mamy nadzieję, że wielu mieszkańców województwa łódzkiego zdecyduje się na sportowe upamiętnienie 99 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

4. Łódzki Bieg Niepodległości to również biegi dla dzieci i młodzieży, organizatorzy przygotowali pięć kategorii wiekowych dla najmłodszych biegaczy, którzy na mecie otrzymają pamiątkowe medale.

– „Biegi dla dzieci budzą wiele emocji zarówno wśród startujących jak ich rodziców” mówi Bartłomiej Sobecki z KS Alaska, „dlatego podczas naszej imprezy nie mogło ich zabraknąć. Mamy też nadzieję, że dzięki udziałowi w Biegu Niepodległości dzieci będą pamiętać o tym, tak ważnym dla Polaków dniu. 

Organizatorem 4. Łódzkiego Biegu Niepodległości jest Klub Sportowy Alaska oraz Miejska Arena Kultury i Sportu w Łodzi, a partnerami Urząd Miasta Łodzi oraz Urząd Marszałkowski w Łodzi.

Szczegółowe informacje dotyczące imprezy, w tym zgłoszenia do biegów dostępne są na stronie www.biegniepodleglosci.org.pl, Zachęcamy również do śledzenia najnowszych informacji dotyczących biegu na profilu na Facebook’u.

Powiązane Posty