18 lipca startuje letnia odsłona CITY TRAIL!

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to największy biegowy cykl w Polsce. Zawody odbywają się przez sześć miesięcy w okresie jesienno-zimowym w dziesięciu lokalizacjach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Od 2015 roku organizatorzy zapraszają do startu na leśnych trasach także w wakacje – druga edycja letnich zawodów startuje 18 lipca w Lublinie. Limit miejsc w każdym z miast to 500 osób. Zapisy trwają na stronie www.ontour.citytrail.pl.

5 km – tyle liczy trasa każdych zawodów CITY TRAIL. Biegi są organizowane w lasach i kierowane do każdego – początkujących truchtaczy, bardziej zaawansowanych biegaczy oraz „ścigaczy”, czy zawodowców. – Dystans 5km jest najbardziej uniwersalnym. Z jednej strony taki odcinek są w stanie pokonać wszyscy – nawet osoby, które jeszcze nie zaczęły na dobre biegać – zawsze mogą w trakcie zawodów przejść do marszu i wrócić do truchtu po chwili przerwy. Z drugiej strony osoby doświadczone mogą na naszych zawodach wykonać porządny trening i przy okazji sprawdzić się w bezpośredniej rywalizacji z innymi zawodnikami. W letniej edycji nagradzamy zawodników po każdym biegu, a oprócz klasyfikacji OPEN, gdzie nagrody dostaną trzy najlepsze kobiety i trzech najlepszych mężczyzn, nagrodzimy również zawodników w kategoriach wiekowych – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator zawodów.

Zawody przełajowe przynoszą mnóstwo satysfakcji – dodaje Dominika Napieraj, dwukrotna zwyciężczyni cyklu Grand Prix CITY TRAIL oraz poprzedniej edycji CITY TRAIL onTour we Wrocławiu, tegoroczna wicemistrzyni Polski na 5000m: – Trasy CITY TRAIL, czyli leśne ścieżki to przyjazne, miękkie podłoże, czasami podbiegi i zbiegi, trochę korzeni, piękne okolice – to wszystko sprawia, że zawody są czystą przyjemnością, a ukończenie takiego biegu daje dużo radości i zadowolenia – mimo, że to tylko 5km można się solidnie zmęczyć i sprawdzić w urozmaiconych warunkach. 

Zawody 18 lipca w Lublinie rozpoczną cykl dziesięciu letnich imprez. Z Koziego Grodu organizatorzy pojadą do Warszawy, Olsztyna, Trójmiasta i Bydgoszczy. W weekend odpoczną i w poniedziałek – 25 lipca ruszą w drugą część trasy – do Szczecina, Poznania, Wrocławia, Katowic i Łodzi, gdzie 29 lipca zakończy się CITY TRAIL onTour 2016. Biegi będą odbywać się w każdym z miast o godz. 19:00. Wcześniej – od 17:30 będą trwały zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300m do 2km. Co ważne – w tych biegach nie ma dolnej granicy wieku, zatem wystartować mogą nawet kilkunastomiesięczne maluchy.

Biegi będą oddzielnie klasyfikowane, dekoracja zwycięzców i wręczenie nagród nastąpi od razu po zakończeniu rywalizacji w danym mieście. Uczestnicy każdej imprezy otrzymają na mecie medale, a w bufecie będą mogli posilić się owocami i słodkimi przekąskami.

Mimo, że nie będzie wspólnej klasyfikacji dla wszystkich miast, warto wystartować w więcej niż w jednej lokalizacji. Dla zawodników, którzy ukończą dziesięć biegów przewidziana jest dodatkowa nagroda. 

Opłata za udział w jednym biegu to 25zł w przypadku płatności elektronicznej oraz 35zł – jeśli zapiszemy się w dniu biegu. Płacąc przez internet, drugi i każdy kolejny start będzie kosztował połowę mniej, czyli 12,5zł. Start w zawodach dla dzieci i młodzieży to koszt 7,5zł – w przypadku płatności elektronicznej i 10zł – kiedy płatność jest regulowana w dniu imprezy. 

Więcej informacji oraz zapisy znajdują się na stronie www.ontour.citytrail.pl

Powiązane Posty