10. Dycha Justynów – Janówka – Pobiegnij z Nami!

Już w najbliższą sobotę, 28 kwietnia, wszyscy miłośnicy aktywnego spędzania czasu wolnego, już po raz dziesiąty będą mogli sprawdzić się w biegu na dystansie 10 kilometrów.  Święto sportu w Justynowie z roku na rok gromadzi setki zawodników, którzy rywalizują ze sobą w zawodach biegowych oraz marszu Nordic Walking.   

Dycha Justynów-Janówka to bieg o charakterze przełajowym. Trasa niemal w całości prowadzi przez las Gałkowski. Uczestnicy po starcie, który zlokalizowany jest przy boisku drużyny LZS Justynów, przebiegną przez centrum Justynowa po czym znikną za kotarą zielonego lasu. 

Chęć do zmierzenia się z głównym dystansem 10 km zadeklarowało ponad 400 zawodników. Na 7 kilometrowej trasie nordic walking powalczy nieco ponad 70 chodziarzy, a jak co roku imprezę rozpoczną biegi najmłodszych uczestników, startujących na nieco krótszych odcinkach dopasowanych do grup wiekowych małych „dychowiczów”.

Bieganie w Łodzi cieszy się nieprzerwaną popularnością już od paru dobrych lat. Zauważalnym trendem jest to, że ludziom najbardziej brakuje kontaktu z naturą, dlatego biegacze z taką ochotą przyjeżdżają do miejsc takich jak Justynów, gdzie wyśrubowane wyniki z asfaltu ustępują pięknu przyrody – mówi Piotr Iwanicki, biegacz z Justynowa. Sam zdecydowanie wolę rywalizację na trasach przełajowych. W lesie piach, kamienie, błoto, zbiegi i podbiegi dyktują warunki. Przełaj daje w kość! – dodaje. 

Dycha Justynów-Janówka jest imprezą sportową organizowana przez Stowarzyszenie Rozwoju Justynowa i Janówki już po raz dziesiąty. Z racji jubileuszu organizatorzy przewidzieli wiele dodatkowych atrakcji, o których uczestniczy będą mogli się przekonać już niebawem. 

Celem zawodów jest propagowanie aktywnego trybu życia i popularyzowanie sportów biegowych. Do startu pozostało już niewiele czasu, ale będzie można zapisać się także w dniu imprezy, w biurze zawodów. Szczegółowy plan wydarzeń oraz regulamin imprezy dostępne są na stronie internetowej Dychy Justynów-Janówka: www.justynow-janowka.pl.

Powiązane Posty