Łódź Maraton – Dbam o zdrowie już w niedzielę

W najbliższą niedzielę odbędzie się Łódź Maraton dbam o zdrowie w którym wystartuje rekordowa liczba ponad 1000 uczestników, do tego należy drugą taką liczbę, która zadeklarowała start na dystansie 10 km. W tym roku impreza zapowiada się naprawdę ciekawie, organizatorzy zadbali o elitę sportową, ciekawą oprawę maratonu, atrakcje dla kibiców. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie maratonu – www.lodzmaraton.pl oraz w punkcie informacyjnym, który od dziś będzie działał w Atlas Arenie. Poniżej przedstawiamy kilka przydatnych informacji dla  wszystkich startujących i … kibiców. W niedzielę na trasie wypatrujcie obiektywów Serwisu Biegowe Ziemi Łódzkiej, a wieczorem po dotarciu do domów postaramy się, żebyście mogli obejrzeć je w domowym zaciszu ciesząc się z pokonania maratońskiego dystansu.

Wszystkim startującym w niedzlenym maratonie życzymy samych życiówek i staysfakcji z pokonanego dystansu. Trzymamy za Was kciuki, w szczególności za naszą czwórkę z Akademii Maratonu.

Kiplagat gwiazdą Łódź Maratonu dbam o zdrowie

William Kiplagat (Kenia) to z pewnością największa sportowa gwiazda tegorocznej Imprezy. William Kiplagat to ósmy zawodnik Mistrzostw Świata, legitymujący się doskonałym rekordem życiowym w maratonie – 2:06:50. Ten niezwykle utytułowany zawodnik stawał na podium wielu prestiżowych maratonów m.in. w Amsterdamie, Berlinie, Pradze, Rotterdamie oraz Frankfurcie.

Biuro zawodów

Biuro zawodów będzie zlokalizowane w Atlas Arenie, przy ul. Bandurskiego 7. Biuro będzie czynne w piątek, 13 kwietnia w godz. 15:00-21:00, w sobotę, 14 kwietnia w godz. 12:00-20:00 oraz niedzielę, 15 kwietnia w godz. 7:00-8:30. Uwaga! W niedzielę nie będą prowadzone zapisy do maratonu, wyłącznie wydawanie pakietów dla osób zarejestrowanych przez Internet. Podczas odbioru pakietu konieczne jest posiadanie dowodu tożsamości ze zdjęciem, a w przypadku osób odbierających pakiet w czyimś imieniu – podpisanego upoważnienia oraz ksero dowodu. Upoważnienie można pobrać ze strony internetowej Łódź Maraton dbam o zdrowie (http://lodzmaraton.pl/upowaznienie).

Parkingi dla uczestników

Dla uczestników Łódź Maratonu dbam o zdrowie przygotowane zostały trzy parkingi. Pierwszy z nich zlokalizowany jest przy stacji kolejowej Łódź Kaliska. Wjazd na parking od strony al. Włókniarzy (około 100 miejsc parkingowych). Drugi parking zlokalizowany jest przy hipermarkecie Carrefour (ul. Bandurskiego 49), około 400 metrów od Atlas Areny. Trzeci parking zlokalizowany jest przy Macro Cash&Carry przy ul. Kasprzaka 8 (wjazd z al. Włókniarzy, ok. 800 m od miejsca startu, 1200 m od Atlas Areny). Uwaga! W dniach 14 i 15 kwietnia parkowanie na terenie Atlas Areny nie będzie możliwe! Prosimy o wyrozumiałość. 

Bieg Śniadaniowy

Ruszamy już o godzinie 11:00 Biegiem Śniadaniowym Dbam o Zdrowie. W tym biegu nie ma numerów ani miejsc, jest za to świetna zabawa, a na mecie czekać będą na Was pyszne zestawy śniadaniowe. Od godz. 12:00 do biegania przystąpią dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów. Regulamin biegów dziecięcych i młodzieżowych znajdziecie na stronie www.lodzmaraton.pl. W sobotę i niedzielę pod Atlas Areną będzie czekała na was ścianka wspinaczkowa Halls, a także namiot adidas. A w środku hali – expo z ponad 30 wystawcami.Pasta Party

Pasta Party, a więc tradycyjna uczta makaronowa dla maratończyków odbędzie się w Restauracji Meta w Atlas Arenie (ul. Bandurskiego 7) w sobotę, 14 kwietnia w godz. 16:00-20:00. Uwaga! Dla uczestników adidas 10k run Pasta Party jest dodatkowo płatne – porcja 5 złotych. Maratończycy otrzymują talon na Pasta Party w pakiecie startowym. 

Spartańskie powitanie 

Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy Biegacze! W niedzielny poranek pośród maratończyków stawimy się i my – członkowie charytatywnej grupy biegowej Spartanie Dzieciom. Pobiegniemy cały dystans łódzkiego maratonu w 22 osobowej grupie i w przebraniu spartańskich wojowników. Swoim niecodziennym wyglądem chcemy zwrócić uwagę na cel, który nas motywuje do biegu. Zbieramy środki na leczenie 15 letniej Magdy, która bardzo potrzebuje finansowego wsparcia. Zbiórka prowadzona będzie dwoma drogami: po pierwsze tradycyjną formą gotówkową w sobotę w Biurze Zawodów i po drugie za pośrednictwem portalu siepomaga pod adresem www.siepomaga.pl/spartanie-dla-magdy. Zbiórka na portalu trwa zresztą już od kilku dni, więc już teraz zachęcamy do wpłat. Każda złotówka się liczy i za każdą w imieniu Magdy bardzo serdecznie dziękujemy!

FORD ZA KIBICOWANIE 

W tym roku wszyscy uczestnicy Łódź Maratonu dbam o zdrowie (biegacze i kibice) będą mieli szansę wygrania Forda Ka. Samochody tej marki otrzymają również zwycięzca i zwyciężczyni maratonu. Fundatorem nagród jest Ford Auto Brzezińska z Łodzi. Aby wygrać Forda Ka trzeba będzie wypełnić kupon konkursowy, który ukaże się w specjalnym dodatku do Dziennika Łódzkiego 13 kwietnia i wrzucić go do urny w Atlas Arenie w dniu biegu (15 kwietnia) w godz. 8:00-13:00. Urna będzie wystawiona w Punkcie INFO Łódź Maratonu dbam o zdrowie (wejście numer 1 do Atlas Areny przy ul. Bandurskiego 7). Losowanie Forda Ka odbędzie się po godzinie 15:00. Nagrodę w loterii ufundował Ford Łódź Auto Brzezińska (ul. Brzezińska 26 w Łodzi). Fordy Ka są również nagrodą dla zwycięzców maratonu w kategorii kobiet i mężczyzn. Ponadto zwycięzca biegu zostanie uhonorowany wpisem w Pomniku Łodzian – Nowego Millenium i otrzyma replikę pamiątkowej kostki ze swoim imieniem i nazwiskiem.

Oprawa na medal

Wzdłuż trasy Łódź Maratonu dbam o zdrowie rozstawionych zostanie ponad 20 różnych punktów kibicowania. Wystąpi na nich kilkadziesiąt zespołów muzycznych i tanecznych. Ponadto 15 punktów kibicowania przygotują łódzkie szkoły uczestniczące w konkursie Mistrz kibicowania. Jest to oprawa na niespotykaną dotychczas w Polsce skalę. 

Poznaj Łódź z przewodnikiem

Nie lada atrakcję przygotował dla uczestników Maratonu dbam o zdrowie Urząd Miejski w Łodzi. Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnego zwiedzania miasta wraz z przewodnikiem. Wycieczka piesza odbędzie się w sobotę, 14 kwietnia w godz. 14:00-16:30 Spacer po kompleksie „Manufaktura” – Park Staromiejski – Plac Wolności – ulica Piotrkowska do nr 104. Miejsce spotkania: brama wejściowa do „Manufaktury” przy ulicy Ogrodowej. Zainteresowanych prosimy o nadsyłanie zgłoszeń na adres email:michal.chmiel@sportevolution.pl

Elita polskich biegaczy długodystansowych startuje w Łodzi

Błażej Brzeziński, aktualny Mistrz Polski w maratonie oraz Agnieszka Gortel – Maciuk, wielokrotna Mistrzyni Polski w półmaratonie wystartują na dystansie 42 kilometrów i 195 m, a Karolina Jarzyńska, aktualna rekordzistka Polski w półmaratonie pobiegnie na 10 kilometrów. Listę elity uzupełnią zawodnicy z Afryki i Europy Wschodniej. Szczegółowe informacje na stronie www.lodzmaraton.pl 

Powiązane Posty