Za ponad miesiąc startuje Łódź Maraton Dbam o Zdrowie

Już prawie 4500 osób zgłosiło się do tegorocznej edycji Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie i biegu towarzyszącego ALE 10k RUN. Organizatorzy spodziewają się na starcie nawet 5000 zawodników z ponad 30 krajów świata! Jest już pewne, że 13 kwietnia padnie w Łodzi kolejny rekord frekwencji. W 2013 roku w maratonie i imprezach towarzyszących wystartowało niespełna 3,5 tysiąca osób. W tym roku liczba uczestników wzrośnie prawdopodobnie o kolejne 1,5 tysiąca. Wchodzimy w ostatnią fazę przygotowań do Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. Mamy już za sobą ponad 6 miesięcy intensywnych działań promocyjnych i organizacyjnych. Teraz wrzucamy piąty bieg, by do udziału w imprezie zachęcić jak najwięcej mieszkańców Łodzi. W tym roku przygotowaliśmy wyjątkowo wiele atrakcji zarówno dla uczestników, jak i kibiców Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie – mówi Renata Borkowska – Kubiak, prezes Stowarzyszenia Maraton Dbam o Zdrowie. 

W dniach 11-12 kwietnia w programie Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie zaplanowane są dodatkowe atrakcje:

Chcemy, aby maratończycy świętowali nie tylko po przekroczeniu linii mety w niedzielę. Dlatego już od piątku, 11 kwietnia w Atlas Arenie czekać będzie szereg atrakcji dla biegaczy, ich rodzin oraz kibiców z całej Polski – mówi Michał Drelich, dyrektor Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. Przygotowaliśmy m.in. bezpłatny Bieg Śniadaniowy z BA!, w którym węzmą udział zawodnicy elity sportowej, a na biegaczy na mecie będzie czekał poczęstunek od firmy Bakalland. Najmłodsi będą mogli wystartować w biegu OmegaMed Kids Run, w którym podobnie jak biegacze w startujący w niedzielę otrzymają pamiątkowe medale na mecie, a w pakiecie startowym i okolicznościową koszulkę i mnóstwo innych atrakcyjnych upominków. – dodaje Drelich

W piątek i sobotę odbędzie się Piknik Rodzinny Dbam o Zdrowie oraz expo sportowe Run&Fun. W trakcie pikniku, tytularny sponsor maratonu DOZ.pl wraz z partnerami PZU oraz Polpharmą przygotowali dla odwiedzających mnóstwo atrakcji. Najmłodsi będą mogli skorzystać m.in. z animacji oraz dmuchańców. Będzie można dowiedzieć się też wszytkiego o profilaktyce zdrowotnej podczas aktywności fizycznej, sprawdzić jswój biologiczny wiek serca, wziąć udział w szkoleniach z pierwszej pomocy, czy skorzystać z symulatora dachowania.

Szczegółowe informacje o Łódź Maraton Dbam o Zdrowie znajdziecie na stronie www.lodzmaraton.pl

Powiązane Posty