Łódź Maraton – Ruszył program: biegam – pomagam

Biegasz i chcesz swoim bieganiem pomóc innym? A może nie zacząłeś jeszcze swojej przygody z bieganiem, ale możliwość pomocy innym byłaby odpowiednią motywacją, by to zmienić? Program Biegam – Pomagam, realizowany podczas Łódź Maraton Dbam i Zdrowie, powstał właśnie z myślą o takich osobach jak Ty! Program Biegam – Pomagam powstał dzięki współpracy Łódź Maraton Dbam o Zdrowie i platformy domore.pl. Pomysł jest bardzo prosty – chodzi o to, by przy okazji stawianych sobie wyzwań, pobijania kolejnych rekordów czy robienia szalonych rzeczy jednocześnie pomagać innym. W ramach programu Biegam – Pomagam każdy uczestnik maratonu może zostać fundraiserem i zbierać pieniądze na ważny dla siebie cel lub organizację.

Można ją wybrać spośród fundacji i stowarzyszeń rekomendowanych przez organizatorów lub zgłosić inną, ważną dla siebie organizację. Aby rozpocząć zbiórkę pieniędzy wystarczy zarejestrować się i założyć stronę swojej akcji na portalu domore.pl. 

Do tej pory do programu Biegam – Pomagam przyłączyło się kilkanaście organizacji pozarządowych, m.in.: Fundacja Dzieci Niczyje, Fundacja Mam Marzenie, Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, Polska Misja Medyczna, Fundacja Poza Horyzonty, jednak lista ta nadal się powiększa. Tegorocznym celem programu jest zebranie na rzecz organizacji pożytku publicznego co najmniej kilkunastu tysięcy złotych.

www.lodzmaraton.pl

 

Powiązane Posty