Ponad 6000 biegaczy na mecie DOZ Maraton Łódź!

Około 6,5 tys. zawodników z Polski i zagranicy wzięło udział w DOZ Maratonie Łódź. Trzydniowe święto biegania zakończyła rywalizacja biegaczy na dystansach: maratońskim oraz na 10 km. W niedzielę na trasę wyruszyli też uczestnicy sztafet. Na królewskim dystansie najszybszy okazał się Etiopczyk Getaye Fissehy Gelawa, który uzyskał czas: 2:14,39 s wyprzedzając reprezentanta Polski Andrzeja Rogiewicza oraz Ukraińca Yurija Rusyuka. Wśród kobiet triumfowała prowadząca od startu do mety Dominika Stelmach.. Zwyciężczyni DOZ Maratonu Łódź przekroczyła linię mety po  2:39,11 s. wyprzedając Kenijkę  BIWOTT GLADYS JEPKURUI oraz Polkę – Katarzynę Pobłocką.

W biegu na dystansie 10 km triumfowali reprezentant Białorusi –  Artsiom Lohisz (30:24), a wśród Pań triumfowała Polka Angelika Mach, która na mecie zameldowała się w czasie 34:56 

Atrakcją DOZ Maratonu Łódź  była dzisiaj rywalizacja dwóch sztafet: Olimpijczycy zimowi vs Olimpijczycy letni. Lepsi okazali się ci pierwsi, którzy w ogólnych rozrachunku zajęli 20. miejsce (03:16:09 s. ). Olimpijczycy letni uplasowali się na 23. lokacie (03:21,14s.). Najlepsza z 6-osobowych drużyn okazała się ekipa Kalenji by Decathlon (02:33,58s.).

Więcej informacji dostępne jest na stronie www.lodzmaraton.pl 

foto: materiał organziatora

Powiązane Posty