Pierwszy bieg o Puchar DOZ Maratonu Łódź za nami!

Wystartował pierwszy bieg o Puchar DOZ Maratonu Łódź 2015. Najszybsi na pięciokilometrowej trasie okazali się Paweł Matner i Katarzyna Downar. Atrakcją zawodów był udział w biegu najszybszej polskiej maratonki, Karoliny Jarzyńskiej oraz mistrza kraju w crossduathlonie, Daniela Formeli. Wzięli oni udział w akcji „Wygraj z Mistrzami!”. Puchar DOZ Maratonu Łódź ma na celu przygotować biegaczy do kwietniowego maratonu i towarzyszącego mu ALE 10k Run. W kolejnych, comiesięcznych edycjach Pucharu, zawodnicy będą mieli do pokonania dystans o 5 km dłuższy – aż do 25 km w marcu. Najlepsi zbierają punkty do klasyfikacji generalnej, której zwycięzcy zostaną nagrodzeni podczas DOZ Maratonu Łódź 2015.

Po pierwszym biegu na czele rankingu znajduje się Paweł Matner, który 5 km w Lesie Łagiewnickim pokonał w czasie 17:43, wyprzedzając Maurycego Oleksiewicza i Tomasza Kunikowskiego. Wśród kobiet, jako pierwsza dobiegła Katarzyna Downar (22:36). Podium uzupełniły Anna Ketner i Justyna Grzelewska.

Poza bezpośrednią rywalizacją i walką o punkty rankingowe, uczestnicy zawodów mieli jeszcze dodatkową motywację. Cztery minuty po głównym starcie, na trasę biegu ruszyli Karolina Jarzyńska i Daniel Formela – zawodowi sportowcy wspierani przez markę ALE, jednego ze sponsorów łódzkiego maratonu. Ci, którym udało się przed nimi „uciec”, otrzymali na mecie dodatkowe nagrody.

Kolejna impreza z cyklu Pucharu DOZ Maratonu Łódź 2015 już 6 grudnia, także na terenie „Arturówka” i Lasu Łagiewnickiego. Tym razem dystans wyniesie 10 km. 

Powiązane Posty