Łódź Maraton – wystartowały zapisy!

19 kwietnia odbędzie się piąta edycja Łódź Maraton Dbam o Zdrowie. Kilka dni temu wystartowały zapisy do maratonu oraz biegu na dystansie 10 km. Zawody cieszą się z roku na rok co raz większym zainteresowaniem biegaczy nie tylko z Łodzi i całego kraju, ale też z zagranicy. Dobra organizacja oraz wzrost frekwencji w każdej edycji zaowocował przyznaniem Łodzi organizacji 35 Mistrzostw Polski Kobiet w Maratonie, które odbędą się w ramach Łódź Maraton Dbam o Zdrowie.

DOZ Maraton Łódź, pomimo krótkiej historii jest doceniany nie tylko przez biegaczy, ale również międzynarodową i Polską federację lekkoatletyczną – mówi Michał Drelich, dyrektor DOZ Maratonu Łódź. – W ubiegłym roku jako pierwszy bieg w Polsce otrzymaliśmy prestiżowy certyfikat IAAF Bronze Label Road Race. W 2015 roku będziemy gospodarzem Mistrzostw Polski w maratonie kobiet. Takie wyróżnienie jest kolejnym potwierdzeniem wysokich standardów organizacyjnych, jakie obowiązują na naszych zawodach” – dodaje Drelich.

Do maratonu oraz biegu towarzyszącego na dystansie 10 km można się zapisywać na stronie www.lodzmaraton.pl – limit uczestników dla każdej kategorii wynosi 5000 osób.

Powiązane Posty