Łódź Maraton Dbam o Zdrowie – wystartowały zapisy

Czwarta edycja łódzkiego maratonu odbędzie się 13 kwietnia przyszłego roku. W poprzedniej imprezie wzięło udział 4 tys. zawodników. Teraz organizatorzy liczą na jeszcze lepszy wynik. Od poniedziałku za pośrednictwem nowej strony internetowej lodzmaraton.pl można zapisywać się do rywalizacji na 42,195 lub 10 km. Do końca roku opłata za udział w maratonie wynosi 80 zł, zaś na krótszym dystansie tylko 30 zł. Wszystkie szczegółowe informacje dostępne są na nowym portalu w zakładce: zgłoszenia. 

Podobnie jak w ubiegłym roku, będzie można brać udział w darmowych treningach Drużyny Dbam o Zdrowie w każdą środę (godz. 18.30) i niedzielę (godz. 9). Pierwsze zajęcia zaplanowano na 5 października (zbiórka przy głównym wejściu do Atlas Areny). Treningi poprowadzą doświadczeni trenerzy: opiekunem grupy początkowej będzie Tomasz Osmulski, zawodnik RKS Łódź i brązowy medalista mistrzostw Polski na 1500 metrów, średniozaawansowanych Joanna Gront-Chmiel, mistrzyni Polski i triumfatorka wielu maratonów na świecie, a z zaawansowanymi biegać będzie Jacek Chmiel, szkoleniowiec lekkoatletyki II klasy i wychowawca wielu medalistów mistrzostw Polski. 

Puchar Maratonu:

W dodatku od listopada do marca będzie rozgrywany Puchar Maratonu Dbam o Zdrowie, czyli cykl pięciu biegów w Lesie Łagiewnickim. Kalendarz: 10 listopada – 5 km; 8 grudnia – 10 km; 5 stycznia – 15 km; 2 lutego – 20 km, 2 marca – 25 km. Po każdym biegu przyznawane będą punkty. Zawodnicy, którzy zbiorą ich najwięcej dzień przed Łódź Maratonem Dbam o Zdrowie otrzymają pamiątkowe puchary. 

Strona maratonu: www.lodzmaraton.pl

 

źródło: www.lodz.gazeta.pl

Powiązane Posty