Łódź Maraton Dbam o Zdrowie – sprawdź zmiany w organizacji ruchu!

W związku z Łódź Maratonem Dbam o Zdrowie w dniu 11,12 i 13 kwietnia wystąpią liczne utrudnienia w ruchu. Wszystkich kierowców prosimy o zapoznanie się z poniższą informacją i korzystanie z wyznaczonych objazdów. Od godz. 12:00 w piątek, 11 kwietnia zamknięty zostanie fragment al. Unii Lubelskiej przy Aqauparku Fala (montaż infrastruktury startu). Przejazd będzie poprowadzony parkingiem przy Aquaparku Fala. W sobotę, 12 kwietnia w godz. 10:00 – 13:00 zamknięta zostanie al. Unii Lubelskiej między ulicami Konstantynowską a Bandurskiego (możliwy dojazd do Aquaparku Fala od ul. Konstantynowskiej). Dojazd do Dworca Łódź Kaliska będzie możliwy w tych godzinach tylko od strony Al. Włókniarzy.

Od godz. 6:00 w niedzielę, 13 kwietnia z ruchu kołowego zostaną wyłączone następujące ulice: północna jezdnia al. Bandurskiego, Krzemieniecka, Krakowska, Siewna, Borowa, Solec, Srebrzyńska, oraz al. Unii Lubelskiej na odcinku od  Srebrzyńskiej do Maratońskiej. Osoby zmierzające na południe Łodzi z osiedla Teofilów proszone są o korzystanie wyłącznie z al. Włókniarzy (ul. Krakowska i Krzemieniecka będą zamknięte w obydwu kierunkach). Drożna będzie ul. Siewna (udwukierunkowienie), oraz ulica Borowa – będzie możliwy przejazd tymi ulicami do ul. Złotno poprzez ul. Drewnowską.

Dojazd do osiedla Retkinia i wyjazd w kierunku Konstantynowa będzie możliwy od strony południowej ulicami: Obywatelską, gen. Janke, al. Wyszyńskiego, Armii Krajowej i Juszczakiewicza. Dojazd do Konstantynowa z północy będzie możliwy ulicami: Trakrotową, Rąbieńską, Złotno, Spadochroniarzy, Biegunową, Krańcową. Analogicznie wyjazd z Konstantynowa, do centrum będzie poprowadzony ul. Juszczakiewicza a wyjazd na Gdańsk i Bałuty poprowadzony będzie ul. Krańcową.

Od godz. 8:00 w niedzielę, 13 kwietnia z ruchu kołowego będą wyłączane ulice w centrum Łodzi: ul. Legionów (od Włókniarzy do Kasprzaka), ul. Kasprzaka, ul. Srebrzyńska, ul. Ogrodowa, ul. Zachodnia, ul. Nowomiejska, ul. Podrzeczna, ul. Wolborska, ul. Sporną, ul. Źródłowa,  ul. Północna , Plac Wolności, ul. Piotrkowska, ul. Rewolucji 1905 roku, ul. Sterlinga, Plac Dąbrowskiego, ul. Jaracza, ul. Kopcińskiego (zachodnia nitka), Al. Palki. Objazd w kierunku południowym z ul. Uniwersyteckiej będzie poprowadzony Narutowicza do Kopcińskiego. Poruszającym się z północy na południe i odwrotnie sugerujemy korzystanie z Al. Jana Pawła / Al. Wólczańskiej oraz ul. Kopcińskiego / Al. Śmigłego-Rydza.

Od godz. 9:00 w niedzielę, 13 kwietnia z ruchu kołowego będą wyłączane ulice:  Al. Palki (biegniemy wschodnim pasem zachodniej jezdni) – ul. Strykowska – ul. Wycieczkowa –  ul. Okólna – ul. Łagiewnicka – ul. Sowińskiego – Plac Pamięci Narodowej – ul. Zgierska – ul. Świętej Teresy – ul. Kalinowa – ul. Pojezierska. Ruch z północy na południe al. Palki odbywa się jednym pasem ruchu (przewężenie). Przecięcie ul. Strykowskiej możliwe tylko ul. Wojska Polskiego. Dojazd do klasztoru w Łagiewnikach od strony Zgierza. 

Od godz. 10:00 w niedzielę, 13 kwietnia z ruchu kołowego będą wyłączane ulice: al. Włókniarzq (biegniemy zachodnim pasem zachodniej jezdni) oraz ul. Maratońska do ul. Obywatelskiej. Ruch z północy na południe al. Włókniarzy odbywa się jednym pasem ruchu (przewężenie).

Ulice w centrum miasta będą wyłączone z ruchu do godz. 13:00. Ulice wokół Parku Na Zdrowiu oraz Maratońska będą wyłączone z ruchu do godz. 16:00. Aleja Unii lubelskiej będzie odblokowana w godzinach wieczornych, po zdemontowaniu infrastruktury startu biegu.

Więcej informacji na stronie Łódź Maraton Dbam o Zdrowie

Powiązane Posty