Łódź Maraton Dbam o Zdrowie – Karolina Jarzyńska o krok od rekordu Polski!

Łódź Maraton Dbam o Zdrowie zgodnie z zapowiedziami organizatorów okazał się bardzo szybki co potwierdziły wyniki zwycięzców Karolina Jarzyńska uzyskała czas 2:26:44, który jest czwartym wynikiem w historii polskiego maratonu. Z kolei wśród mężczyzn triumfował Belachew Ameta z Etiopii z czasem 2:10:01. W klasyfikacji na najszybszych Łodzian zwyciężyli, debiutująca na dystansie 42 km Monika Kaczmarek z czasem 3:05:13, oraz Mariusz Jakóbczyk 2:42:18. Łódź Maraton Dbam o Zdowie ukończyło 1016 zawodników. W biegu towarzyszącym rozgrywanym na dystansie 10 km zwyciężył powracający po kontuzji Artur Kozłowski z czasem 31:08, drugie miejsce zajął Tomasz Osmulski z RKS Łódź – 31:55, a trzecie Marcin Sajek. Wśród kobiet wygrała Mistrzyni Polski w Maratonie Agnieszka Gortel – Maciuk z czasem 34:29, na drugim miejscu przybiegła Anna Jakóbczyk – Pawelec czas 37:11, a trzecia była Edyta Lewnadowska z Łodzi – 37:55. Bieg na dystansie 10 km ukończyło 1609 zawodników.

Serwis biegampolodzi.pl gratuluje wszystkim zawodnikom, którzy dziś finiszowali w Atlas Arenie. Mamy dla Was sporo zdjęć autorstwa INES, zaczynamy od startu.