Łódź Maraton Dbam o Zdrowie już w niedzielę!

W najbliższą niedzielę odbędzie się Łódź Maraton Dbam o Zdrowie na starcie, którego stanie około 1500 zawodników z Polski i zagranicy, w ramach imprezy odbędzie się bieg towarzyszący na dystansie 10 km w którym chęć startu zadeklarowało około 2000 biegaczy. Nowa szybka trasa, w opinii organizatorów sprzyja biciu rekordów życiowych. Z takim zamiarem w Łodzi wystartuje aktualna rekordzistka Polski na dystansie 10 km Karolina Jarzyńska. Czołowa Polska maratonka, celuje w rekord życiowy: „po raz pierwszy stanę na starcie maratonu w Polsce jako faworytka jest to dla mnie nowe doświadczenie, pomimo bardzo dobrej dyspozycji podchodzę do dystansu maratonu z pokorą. Organizatorzy zapewnili mnie, że trasa jest bardzo szybka, dlatego w niedzielę od startu będę biec na rekord życiowy, zadowoli mnie wynik poniżej 2:27:16″. W elicie Pań jest również m.in. Volha Mazuronak z Białorusi, która wygrała w 2012 roku m.in. Półmaraton w Warszawie i Maraton w Dębnie. Wśród elity mężczyzn znalazł się reprezentant Polski Michał Kaczmarek, który legitymuje się rekordem życiowym 2:14:14. Jak przyznał: „będą walczył od startu, ale nie zapominajmy, że jest to maraton tutaj może się zdarzyć wszystko(…)”.  Michał zapytany o swoje plany powiedział, że „po zmianie trenera, którym został Leonid Shvetsov (trener m.in. Henryka Szosta i Marcina Chabowskiego) zmieniłem trening, który nie stawia na objętość, a jakość, cel to nowy rekord życiowy. Na starcie mają pojawić się również aktualny Mistrz Polski w maratonie Yared Shegumo oraz czterech zawodników legitymujących się rekordami życiowymi poniżej czasu 2:10. 

Dla wszystkich startujących w łódzkim maratonie jedną z największych atrakcji jest meta w Atlas Arenie, zawodnicy wbiegają do niej po czerwonym dywanie, dodatkowo ma być multimedialna oprawa, lasery, światła dym. Karolina Jarzyńska, która startowała w Maratonie we Frankfurcie (3 miejsce w 2009 roku) na którym wzorują się łódzcy organizatorzy twierdzi, że „finisz na hali to niesamowite przeżycie, którego nie da się opisać”.

Wszyscy uczestnicy oraz kibice Łódź Maraton Dbam o Zdorwie mają szansę na wygranie Renault Cilio, szczegółowe informacje o konkursie o raz samym maratonie dostępne są na www.lodzmaraton.pl 

Program zawodów

Plan zmiany organziacju ruchu

Łódź Maraton Dbam o Zdrowie 2012

Fotorelacja z dzisiejszego spotkania z Elitą Łódź Maraton Dabam o Zdrowie by Sobek

 

 

Powiązane Posty