Łódź Maraton Dbam o Zdrowie już w niedzielę

Pojedynek Karoliny Jarzyńskiej, rekordzistki Polski w półmaratonie i Tsehaye Desalegn z Etiopii, dziewiątej zawodniczki rozegranych w miniony weekend Mistrzostw Świata w półmaratonie, będzie ozdobą czwartej edycji Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. W elicie mężczyzn jest aż 5 zawodników legitymujących się rekordem życiowym poniżej 2 godzin i 10 minut. Startują też reprezentanci Polski – Yared Shegumo i Marcin Chabowski. Łódź Maraton Dbam o Zdrowie uznawany jest za jeden z najszybszych maratonów w Polsce ze względu na szybką, płaska trasę oraz znakomitą elitę sportową. Potwierdzeniem wysokiego poziomu sportowego i organizacyjnego jest przyznanie Maratonowi Dbam o Zdrowie, jako pierwszemu biegowi w Polsce, certyfikatu IAAF Bronze Label Road Race.

W tym roku liczymy na kolejne rekordy trasy. Mamy niezwykle wyrównaną elitę kobiet i mężczyzn. Wśród panów faworytami do zwycięstwa z pewnością są czarnoskórzy zawodnicy z Kenii, Erytreii oraz Etiopii – mówi Zbigniew Nadolski, dyrektor sportowy Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. – W gronie faworytów do zwycięstwa wymieniłbym m.in. Belachewa Amete z Etiopii, ubiegłorocznego zwycięzce naszych zawodów oraz Stephena Kibiwota z Kenii, który legitymuje się najlepszym rekordem życiowym (2:07:54). Rok temu był drugi i wraca, jak zapowiada, po zwycięstwo. Liczymy też na dobry występ Polaków – Yareda Shegumo i Marcina Chabowskiego. Obydwaj deklarują, że są w życiowej formie i będą walczyć o czołowe lokaty – dodaje.

W Łodzi wszystkie oczy będą z pewnością skierowane na Karolinę Jarzyńską, rekordzistkę Polski w biegu na 10km i półmaratonie. Do pełni szczęścia brakuje jej tylko rekordu Polski w maratonie. 

Karolina jest w świetnej dyspozycji. Od kilku miesięcy szykuje się do startu w Łodzi – mówi Zbigniew Nadolski. – W ubiegłym roku w Łodzi do pobicia rekordu Polski zabrakło jej 37 sekund. W tym roku w Osace zaledwie 23 sekund! 

Zapisy do Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie i biegu towarzyszącego na 10 kilometrów nadal trwają. Na liście startowej zawodów jest już prawie 6000 nazwisk z ponad 30 krajów świata.

Łódź Maraton Dbam o Zdrowie wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 11-13 kwietnia 2014. W programie zawodów zaplanowany jest także m.in. masowy bieg dla dzieci  – OmegaMed Kids Run, Piknik rodzinny Dbam o Zdrowie oraz expo sportowe Run&Fun.            

Sponsorem tytularnym Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie jest DOZ.pl, największy portal o zdrowiu, należący do sieci aptek Dbam o Zdrowie. Maraton oraz bieganie jako najprostsza i dostępna dla każdego forma ruchu wpisują się w misję marki Dbam o Zdrowie, która poprzez edukację, inspirowanie i motywowanie zachęca pacjentów do zmiany przyzwyczajeń na zdrowsze.  

Powiązane Posty