Łódź Maraton Dbam o Zdrowie – Bezpłatne badania i warsztaty w strefie zdrowotnej

Podczas Pikniku „Dbam o zdrowie” 11 i 12 kwietnia 2014 w Atlas Arenie Grupa Polpharma zaprasza wszystkich chętnych na bezpłatne badania wieku serca oraz ciśnienia tętniczego krwi w ramach kampanii „Ciśnienie na życie”, a także na warsztaty pierwszej pomocy w ramach kampanii edukacyjnej nt. anafilaksji „Przygotuj się na wstrząs!”. Już ponad 270 000 osób zbadało ciśnienie w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Ciśnienie na życie”, a 83 000 Polaków poznało wiek swoich serc. Teraz czas na Łódź – 11 i 12 kwietnia w Atlas Arenie personel medyczny kampanii skontroluje poziom ciśnienia tętniczego krwi uczestników pikniku, a za pomocą innowacyjnej aplikacji zbada wiek ich serc. Aplikacja „Wiek serca” pozwala stwierdzić, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu.

Podczas wykonywania pomiarów obecny będzie kardiolog, który udzieli porad dotyczących profilaktyki chorób układu sercowo-naczyniowego wszystkim zainteresowanym. Każda przebadana osoba otrzyma komplet materiałów edukacyjnych dotyczących profilaktyki chorób układu krwionośnego, a także przydatne dzienniczki do regularnej kontroli ciśnienia tętniczego.

Ponadto 11 kwietnia (piątek) w Atlas Arenie ok. godz. 18.00 odbędzie się debata dotycząca zdrowia kardiologicznego sportowców i dobrych praktyk w zakresie profilaktyki schorzeń układu krążenia. Swoim doświadczeniem podzieli się ze słuchaczami ceniony kardiolog prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz, a do badań zachęci koordynatorka kampanii „Ciśnienie na Życie”, Monika Jasłowska.

Z kolei na stoisku kampanii edukacyjnej „Przygotuj się na wstrząs!”, przybliżającej Polakom problem anafilaksji i wstrząsu anafilaktycznego, chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach pierwszej pomocy. Ratownicy medyczni wytłumaczą, jakie czynniki mogą wywołać anafilaksję, jak rozpoznać jej objawy i jak pomóc sobie lub komuś, u kogo wystąpiła reakcja anafilaktyczna. Warsztaty skierowane są zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

Organizatorzy kampanii przygotowali też interaktywny test, dzięki któremu uczestnicy pikniku będą mogli sprawdzić i poszerzyć swoją wiedzę na temat anafilaksji. Każdy chętny otrzyma również materiały edukacyjne, które pomogą zapamiętać kolejne kroki pomocy we wstrząsie anafilaktycznym. Pomiędzy warsztatami pierwszej pomocy będą się odbywać konkursy motywacyjne dla dzieci, którym ratownicy także objaśnią, co to jest alergia i jak może się objawiać, dlaczego nie należy się jej bać i co powiedzieć np. dyspozytorowi pogotowia, jeśli wydarzy się coś nagłego.

12 kwietnia (sobota) o godz. 17.00 wydarzenie uświetni debata uznanych ekspertów w dziedzinie alergologii, którzy opowiedzą, dlaczego anafilaksja jest groźna i jak ważna jest wiedza na ten temat. Dyskusję moderować będzie ambasadorka Kampanii, popularna dziennikarka Dorota Wellman.

Powiązane Posty