DOZ Maratonu Łódź czyli „Najgłośniejszy Maraton w Polsce”

Organizatorzy DOZ Maratonu Łódź ogłosili tegoroczny bieg „Najgłośniejszym Maratonem w Polsce”. Na 42 kilometrach trasy powstanie ponad 50 punktów kibicowania. Do zespołu organizacyjnego, w roli dyrektora artystycznego dołączył lider zespołu Coma – Piotr Rogucki, który sam również wystartuje w maratonie. Obok niego na liście startowej jest już ponad 1000 maratończyków. 

Trasa łódzkiego maratonu podzielona zostanie na 7 stref. W każdej z nich maratończycy doświadczą innego gatunku muzycznego. Zaczynając od muzyki klubowej, przez rock, jazz, muzykę ludową, pop i muzykę świata. Nie zabraknie znanych z poprzednich lat konkursów „Mistrz Kibicowania” oraz „Firmy na maraton”. Meta tradycyjnie znajdować się będzie w Atlas Arenie.

Decyzję o starcie w DOZ Maratonie Łódź podjąłem już jakiś czas temu. W Łodzi się urodziłem, tutaj mieszkam i jestem z tym miastem bardzo mocno związany. Kiedy organizatorzy zgłosili się do mnie z propozycją współpracy byłem bardzo zaskoczony. Nie sądziłem, że z moim doświadczeniem aktorskim i muzycznym mogę jakoś pomóc w organizacji imprezy sportowej. Okazuje się, że nie tylko dołączam do zespołu organizacyjnego, ale swoją wiedzą i doświadczeniem mogę pomóc w rozwoju łódzkiej sceny muzycznej – powiedział nowy dyrektor artystyczny DOZ Maratonu Łódź, Piotr Rogucki. – W zamian oczekuję, że zespoły dadzą mi pozytywnego kopa na trasie. Chciałbym złamać 4 godziny, a oprócz ciężkiego treningu porządna muzyka zawsze dodaje wiatru w plecy – śmieje się Rogucki. 

Zapisy na DOZ Maraton Łódź 2017 możliwe są za pośrednictwem strony www.SlotMarket.pl. Do końca stycznia obowiązują niższe opłaty startowe: 99 zł za udział w maratonie i 59 zł za bieg na 10 kilometrów.

Powiązane Posty