DOZ Maraton Łódź odsłania karty!

DOZ Maraton Łódź 2019 przyniesie kilka ważnych zmian w formule biegów. Nie będzie półmaratonu, z kolei miejsce sobotniego biegu na 5km zajmie ponownie niedzielny bieg na dystansie 10km, który wystartuje równolegle z maratonem. Wzorem poprzedniej edycji imprezy, dystans maratoński będzie można pokonać również na raty w ramach sześcioosobowych sztafet Ekiden. W sobotę poprzedzającą DOZ Maraton Łódź oraz bieg na 10km, tradycyjnie rozegrane zostaną zawody dla dzieci i młodzieży Kids Run. W programie imprezy jak co roku odbędą się targi Expo oraz rodzinny piknik zdrowotny.

Organizatorzy 9. DOZ Maratonu Łódź, chcąc uatrakcyjnić imprezę i przyciągnąć większą liczbę uczestników, podjęli decyzję o zwiększeniu liczby kategorii branżowych m.in. (zawody mundurowe, prawnicy, nauczyciele, lekarze, małżeństwa), w których będą rywalizować zawodnicy królewskiego dystansu. Najlepsi w tych kategoriach zostaną uhonorowani pamiątkowymi pucharami. 

– Jest to jeden z naszych pomysłów na wyższą frekwencję. Wprowadziliśmy taką formułę w innych biegach, które organizujemy i widzimy, że przynosi to pozytywny efekt – tłumaczy Jacek Chmiel, dyrektor DOZ Maratonu Łódź.

Hasłem przewodnim 9. edycji DOZ Maratonu Łódź jest „MOC biegania”. Mocy zawodnikom dodawać będą na trasie m.in. uczestnicy ponad 50 punktów kibicowania (szkolnych, firmowych i muzycznych), którzy zadbają o atrakcyjną i głośną oprawę oraz żywiołowy doping. 

Po dwuletniej przerwie wraca Puchar DOZ Maratonu Łódź, cykl pięciu imprez biegowych rozgrywanych raz w miesiącu na dystansach od 5 do 25 km. Zawody odbywać się będą w Arturówku i na terenie Lasu Łagiewnickiego. Po każdym biegu przyznawane będą punkty. Osoby, które na koniec cyklu zgromadzą ich najwięcej, otrzymają pamiątkowe puchary.

Kalendarz biegów o Puchar DOZ Maratonu Łódź przedstawia się następująco:

  • 18 listopada 2018 – bieg na 5 km
  • 16 grudnia 2018 – bieg na 10 km
  • 20 stycznia 2019 – bieg na 15 km
  • 17 lutego 2019 – bieg na 20 km
  • 17 marca 2019 – bieg na 25 km

Kolejnym magnesem dla uczestników ma być niskie wpisowe, które zaczyna się od progu 79 zł za udział w maratonie!

Tabela opłat dla uczestników DOZ Maraton Łódź (dystans maratoński)

  • I termin – wpłata dokonana do dnia 30 listopada 2018 r. – 79 zł.
  • II termin – wpłata dokonana w dniach 1 grudnia – 31 grudnia 2018 – 89 zł.
  • III termin – wpłata dokonana w dniach 1 stycznia – 28 lutego 2019 r. – 100 zł.
  • IV termin – wpłata dokonana w dniach 1 marca – 1 kwietnia 2019 r. – 120 zł.
  • V termin – wpłata dokonana w biurze zawodów w dniach 5 – 6 kwietnia 2019 r. – 150 zł.

Sponsorem tytularnym DOZ Maratonu Łódź, już dziewiąty rok z rzędu, jest spółka DOZ S.A. 

– Angażujemy się w DOZ Maraton Łódź od pierwszej jego edycji z pełnym przekonaniem, że jest to impreza, która ma olbrzymi potencjał rozwojowy i która śmiało może konkurować z innymi dużymi imprezami biegowymi w Polsce i zagranicą. Cieszy nas, że impreza nieustannie się rozwija i zyskuje coraz liczniejsze grono sympatyków. DOZ Maraton Łódź wpisuje się w realizowaną przez DOZ S.A misję troski o zdrowie. Poprzez maraton oraz imprezy towarzyszące promujemy zdrowie oraz zachęcamy do aktywnego, a tym samym zdrowego trybu życia – podkreśla Maciej Słomiński, dyrektor marketingu DOZ S.A.

Szczegółowe informacje o maratonie dostępne będą na stronie www.lodzmaraton.pl 

foto; materiał organziatora

Powiązane Posty