DOZ Maraton Łódź z PZU Znamy datę maratonu w 2017 roku

Biegacze jeszcze nie ochłonęli po DOZ Maratonie Łódź z PZU, a organizatorzy nie zwalniają tempa. Dziś ogłosili datę przyszłorocznej edycji. DOZ Maraton Łódź z PZU odbędzie się w dniach 21-23 kwietnia. W programie oprócz biegu na królewskim dystansie, tradycyjnie bieg na 10 kilometrów i mnóstwo atrakcji dla mieszkańców Łodzi i kibiców. 

  • Jesteśmy pełni entuzjazmu po zakończonym kilka dni temu maratonie. Dociera do nas mnóstwo pozytywnych komentarzy od biegaczy, kibiców i mieszkańców Łodzi – mówi Michał Drelich, dyrektor DOZ Maratonu Łódź z PZU. – Ale nie stajemy w miejscu i zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby przyszłoroczny maraton był jeszcze lepszy. Właśnie rozpoczęliśmy przygotowania, a pierwszym krokiem jest ogłoszenie terminu. DOZ Maraton Łódź z PZU 2017 odbędzie się w dniach 21-23 kwietnia, tydzień po świętach Wielkiejnocy – dodaje Drelich.  

W tegorocznym maratonie i imprezach towarzyszących wzięła udział rekordowa liczba prawie 6000 biegaczy. Uczestnicy mieli okazję pobiec przez wyjątkowe miejsca Łodzi, m.in. ul. Piotrkowską, przez teren zabytkowej EC1,Księży Młyn oraz wbiec na linię mety w Atlas Arenie. Na trasie kibicowało im tysiące mieszkańców, a wśród nich uczniowie łódzkich szkół.

W sobotę w ramach DOZ Maratonu Łódź z PZU odbył się bieg śniadaniowy oraz Piknik Dbam o Zdrowie. Na stadionie miejskim, ponad 800 dzieci brało udział w biegu Omegamed Kids Run.

DOZ Maraton Łódź z PZU, jako pierwsza impreza biegowa w Polsce posiada certyfikat 5* European Athletics oraz, jako jedna z niewielu na świecie, odznakę IAAF Silver Label Road Races, gwarantującą wysoki poziom organizacyjny i sportowy. 

Powiązane Posty