DOZ Maraton Łódź z PZU – treningi na terenie województwa łódzkiego

DOZ Drużyna wznawia treningi. Od 11 października przygotowania do łódzkiego maratonu prowadzone będą nie tylko w Łodzi, ale również w Bełchatowie, Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu, Kutnie, Rawie Mazowieckiej, Skierniewicach i Tomaszowie Mazowieckim. Wszystkie treningi są bezpłatne. Cieszę się, że bieganie staje się co raz bardzie popularne. Wychodzimy naprzeciw mieszkańcom, czego dowodem jest nie tylko co raz większa ilość biegów, ale również wytyczenie ścieżek biegowych, a teraz organizacja cyklu treningów przygotowujących do łódzkiego maratonu – mówi Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego.

Wraz z otwarciem nowych grup treningowych zwiększa się kadra trenerska DOZ Drużyny

DOZ Drużyna istnieje od 2011 roku. W ciągu tych 5 lat udało się zbudować ogromną społeczność łódzkich biegaczy. Liczymy na to, że podobnie będzie w innych miastach, a gwarancją sukcesu są znakomici trenerzy – mówi Jacek Chmiel, główny trener DOZ Drużyny.

Do grona obecnych trenerów DOZ Drużyny Joanny i Jacka Chmielów dołączą m.in.: 

Ewa Ochmańska (Łódź) – trenerka i uczestniczka największego maratonu na świecie w Nowym Jorku; 

Justyna Tralińska (Piotrków Trybunalski) – absolwentka AWF Warszawa, trener II kl. lekkiej Atletyki.  

Artur Kozłowski (Sieradz) – wielokrotnym Mistrz Polski na różnych dystansach i jeden z kandydatów do reprezentowania Polski na zbliżających się Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro; 

Jarosław Wasiak (Rawa Mazowiecka) – trener i instruktor lekkiej atletyki z dwudziestoletnim stażem; 

Marcin Sarna (Skierniewice) – trener lekkiej atletyki i założyciel „Skierniewickich Poranków Biegowych”;  

Dariusz Rybarczyk (Bełchatów) – zdobywca 30 medali Mistrzostw Polski; 

Mariusz Baranowski (Kutno) – instruktor lekkiej atletyki i trener młodzieży w klubie KS Kutno; Adam Wonko (Tomaszów Mazowiecki) – biegacz i triathlonista, założyciel KB Olimp Tomaszów Mazowiecki.

Sylwetki wszystkich trenerów wraz z miejscami zbiórek grup treningowych można znaleźć na stronie www.lodzmaraton.pl oraz na www.facebook.com/lodzmaraton. Zajęcia odbywać się będą w każdą środę o godzinie 18:30 i niedzielę o godzinie 9:00. Udział w treningach DOZ Drużyny jest bezpłatny.

DOZ Maraton Łódź z PZU wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 15-17 kwietnia 2016 roku. Sponsorami tytularnymi wydarzenia są DOZ SA oraz PZU, a impreza odbywa się przy wsparciu finansowym Miasta Łodzi i Województwa Łódzkiego.

Zgłoszenia do maratonu i biegu towarzyszącego na dystansie 10km są przyjmowane za pośrednictwem strony internetowej www.lodzmaraton.pl.

Powiązane Posty