DOZ Maraton Łódź 2017- start zapisów 8 grudnia!

8 grudnia ruszają zapisy do siódmej edycji DOZ Maratonu Łódź. Biegacze pobiegną głównymi ulicami Łodzi, a metę przekroczą w Atlas Arenie. W programie oprócz biegu na królewskim dystansie, tradycyjnie bieg na 10 kilometrów i mnóstwo atrakcji dla mieszkańców Łodzi i kibiców.

  • W tym roku z zapisami na bieg ruszamy później niż zwykle. Nie oznacza to jednak, że przygotowania do DOZ Maratonu Łódź rozpoczynamy dziś. Organizacja maratonu to ogromne przedsięwzięcie. Do 23 kwietnia 2017 przygotowujemy się już od kwietnia 2016 i mogę zapewnić, że biegacze będą zachwyceni kolejną edycją łódzkiego maratonu – powiedział dyrektor DOZ Maratonu Łódź, Michał Drelich. – Głównym powodem, dla którego zapisy uruchamiamy później niż zwykle jest właśnie poziom organizacyjny. Długo negocjowaliśmy warunki współpracy ze sponsorami, ponieważ chcieliśmy zapewnić budżet gwarantujący dotychczasowy, wysoki poziom. To był nasz priorytet – dodaje Drelich.

Zapisy na DOZ Maraton Łódź 2017 zostaną uruchomione w czwartek, 8 grudnia na stronie www.SlotMarket.pl. Za udział w maratonie zawodnicy zapłacą 79 zł. W zamian otrzymają profesjonalną obsługę, opiekę organizatora na całej trasie, ubezpieczenie, pamiątkową koszulkę, medal na mecie i bezcenne wspomnienia do końca życia. W tegorocznym maratonie i imprezach towarzyszących wzięła udział rekordowa liczba prawie 6000 biegaczy. Uczestnicy mieli okazję pobiec przez wyjątkowe miejsca Łodzi, m.in. ul. Piotrkowską, przez teren zabytkowej EC1 oraz Księży Młyn. Linię mety przekroczyli w Atlas Arenie. Na trasie kibicowały im tysiące mieszkańców, a wśród nich uczniowie łódzkich szkół.

DOZ Maraton Łódź, jako pierwsza impreza biegowa w Polsce posiada pięciogwiazdkowy certyfikat European Athletics oraz, jako jedna z niewielu na świecie, odznakę IAAF Road Race Silver Label.

Powiązane Posty