DOZ Maraton Łódź 2015 z certyfikatem IAAF Road Race Silver Label

DOZ Maraton Łódź został ponownie doceniony przez Międzynarodową Federację Lekkoatletyczną (IAAF). Łódzka impreza nie jest już brązowym, ale srebrnym biegiem IAAF! Takim certyfikatem mogą się poszczycić zaledwie 22 biegi na świecie, a DOZ Maraton Łódź jest pierwszą polską imprezą, która otrzymała to wyróżnienie. DOZ Maraton Łódź odbędzie się 19 kwietnia 2015 roku. W ramach imprezy odbędą się 35. Mistrzostwa Polski Kobiet w maratonie. 

IAAF Road Race Silver Labe to pierwsze takie wyróżnienie dla biegu odbywającego się w Polsce. W 2014 roku na całym świecie srebrną odznakę otrzymało zaledwie 11 maratonów. 

Przyznanie nam prestiżowej odznaki IAAF Road Race Silver Labe to duże wyróżnienie i powód do dumy. Stawia nas to w elicie światowych maratonów. Odznaka jest przyznawana w oparciu o ostre kryteria, a jej otrzymanie jest potwierdzeniem wysokich standardów organizacyjnych łódzkiego maratonu. Dokładamy starań, by nasza impreza z roku na rok była coraz lepsza i ciekawsza – mówi Michał Drelich, dyrektor DOZ Maratonu Łódź. 

Od początku października na stronie www.lodzmaraton.pl trwają zapisy do piątej edycji DOZ Maratonu Łódź. W programie zawodów, oprócz maratonu, jest zaplanowany również bieg towarzyszący na dystansie 10 kilometrów – ALE 10K RUN oraz biegi dla dzieci i młodzieży. Na listach startowych DOZ Maratonu Łódź znajduje się już ponad 700 osób. Organizatorzy przygotowani są na przyjęcie nawet 10 tysięcy biegaczy. 

Sponsorem tytularnym DOZ Maratonu Łódź jest DOZ.pl, największy portal o zdrowiu, należący do sieci aptek Dbam o Zdrowie. Maraton oraz bieganie jako najprostsza i dostępna dla każdego forma ruchu wpisują się w misję marki Dbam o Zdrowie, która poprzez edukację, inspirowanie i motywowanie zachęca pacjentów do zmiany przyzwyczajeń na zdrowsze.  

Powiązane Posty