Łódź Maraton – Dbam o zdrowie – 5 czerwca 2011 r.

5 czerwca 2011 r. do Łodzi wraca maraton – z dumą obwieściła prezydent miasta Hanna Zdanowska. Zawody zorganizuje miasto oraz sieć Aptek Dbam o Zdrowie, będącej członkiem Polskiej Grupy Farmaceutycznej S.A. Umowa między partnerami została podpisana na 5 lat.
Po paru latach zaniechań będzie w Łodzi impreza, którą tak fantastycznie promują się inne miasta” – mówiła prezydent Łodzi H. Zdanowska. – „Mam nadzieję, że zyskaliśmy partnera na długie lata i szanse na wspaniałą sportową promocję miasta.”
Łódź Maraton Dbam o Zdrowie ma być nie tylko wyjątkowym wydarzeniem sportowym, ale i inicjatywą społeczną. Impreza ma promować zdrowy styl życia, aktywność fizyczną i kreować nowoczesną akcję charytatywną na wzór maratonu londyńskiego.
Data i miejsce maratonu nie jest przypadkowa – dokładnie 10 lat temu w Łodzi rozpoczynaliśmy swoją działalność” – powiedziała Ewa Wasiak, prezes Dbam o Zdrowie S.A. – W ten sposób chcemy podziękować mieszkańcom Łodzi za pomoc w rozwoju firmy, która z tego miasta rozszerzyła działalność na cały kraj.
Trasa maratonu obejmie najatrakcyjniejsze miejsca Łodzi, nie ominie także centrum – zawodnicy pobiegną m.in. ulicą Piotrkowską, al. Kościuszki i Mickiewicza, meta i biuro zawodów znajdzie się w Atlas Arenie. Miasto zapewni opiekę logistyczną i organizacyjną przedsięwzięcia. Oprócz maratonu (zorganizowany zostanie także bieg na 10 km oraz wiele imprez towarzyszących, które mają stworzyć z maratonu imprezę dla całej rodziny.
„Wszystkie maratony, w których brałem udział – a było ich niemało, bo ponad 60, łączyło jedno – to było wielkie sportowe święto dla miasta” – dodaje Sławomir Narel, maratończyk. – „Mam nadzieję, że w Łodzi będzie podobnie. Z doświadczenia wiem, że nasze miasto w porównaniu z innymi, w których miałem okazję bywać, nie ma się czego wstydzić”.
Zapisy na imprezę ruszą 4 kwietnia na stronie internetowej: www.lodzmaraton.pl. Im wcześniej chętni zgłoszą swój akces do zawodów, tym tańsza będzie opłata startowa. Do 15 maja można się zapisywać za 80 zł.

Źródło: www.uml.lodz.pl

Serwis Biegowy Ziemi Łódzkiej będzie na bieżąco informował o postępach w przygotowaniach do Łódzkiego Maratonu.

Powiązane Posty