Bezpłatna komunikacja dla uczestników DOZ Maratonu Łódź

W tym roku wszyscy uczestnicy DOZ Maratonu Łódź będą mogli korzystać bezpłatnie z komunikacji miejskiej w Łodzi. Zamiast biletu będzie trzeba okazać numer startowy! Do ósmej edycji DOZ Maratonu Łódź pozostało już niewiele ponad dwa tygodnie. Na listach startowych DOZ Maratonu Łódź i imprez towarzyszących widnieje już niemal 5000 nazwisk. Wiele wskazuje na to, że padnie rekord frekwencji łódzkiej imprezy.

Cieszymy się, że miasto przychyliło się do naszej prośby i zwolniło uczestników DOZ Maratonu Łódź z opłat za podróżowanie komunikacją miejską – mówi Michał Drelich, dyrektor DOZ Maratonu Łódź. – To miły gest, ale też świadectwo, że władzom miasta zależy na tym wydarzeniu i zadowoleniu biegaczy, którzy przyjadą do Łodzi z całej Polski i kilkunastu krajów świata – dodaje.

Stosowna uchwała została wniesiona pod głosowanie Rady Miasta dzięki staraniom radnej Małgorzaty Moskwy – Wodnickiej.

Chcemy, żeby biegacze dobrze poczuli się w Łodzi – mówi Tomasz Trela. – DOZ Maraton Łódź to nie tylko impreza sportowa, ale także narzędzie promocji miasta. Dzięki takim wydarzeniom możemy pokazać, jak dynamicznie i pięknie rozwija się Łódź. Mamy nadzieję, że te tysiące maratończyków, którzy odwiedzą nasze miasto w kwietniu przy okazji maratonu, zechce wrócić z rodzinami i znajomymi, by po prostu fajnie spędzić weekend w Łodzi – dodaje.

Satysfakcji z wprowadzonych rozwiązań nie kryje także Małgorzata Moskwa – Wodnicka, radna Rady Miejskiej w Łodzi.

Takie rozwiązania stosuje wiele miast w Polsce i na świecie. Cieszę się, że radni poparli tę inicjatywę. Z bezpłatnej komunikacji miejskiej na podstawie numeru startowego będzie można korzystać przez cały weekend od 13 do 15 kwietnia – mówi Małgorzata Moskwa – Wodnicka.

DOZ Maraton Łódź wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 13 – 15 kwietnia. W tym roku w odświeżonej formule. W programie zawodów pojawił się bieg na 5 kilometrów, półmaraton, a także sztafeta maratońska Ekiden dla 6-osobowych zespołów, które łącznie przebiegną dystans 42,195km. Centralnym punktem zawodów będzie Atlas Arena, z multimedialną metą, w której odbędą się także targi Expo Run&Fun. 

Sponsorem tytularnym DOZ Maratonu Łódź jest spółka DOZ S.A. Partnerem strategicznym jest Miasto Łódź. Więcej informacji i zapisy na stronie www.lodzmaraton.pl 

Powiązane Posty