DOZ Maraton Łódź już w niedzielę!

Już w najbliższą niedzielę w Łodzi odbędzie się święto wszystkich miłośników biegania – DOZ Maraton. Na królewskim dystansie wystartuje ok. 1,7 tys. osób. Kolejne 3 tys. wystartuje w biegu na 10 km. 

Wzorem poprzedniej edycji imprezy, dystans maratoński będzie można pokonać również na raty w ramach sześcioosobowych sztafet. Podczas DOZ Maraton Łódź odbędzie się również bieg na 10km. Tradycyjnie rozegrane zostaną również zawody dla dzieci i młodzieży Kids Run.

– Wszyscy uczestnicy biegów będą startować i finiszować w łódzkiej Atlas Arenie – informuje Jacek Chmiel, jeden z organizatorów kwietniowej imprezy.

Tegoroczną trasę DOZ Maratonu wyznaczono tak, aby przebiegała ona w pobliżu najważniejszych miejsc w Łodzi. Biegacze będą mieli okazję zobaczyć m.in. łódzką Atlas Arenę i stadion ŁKS-u, Politechnikę Łódzką, Manufakturę, ul. Piotrkowską, łódzką filmówkę, EC-1 Miasto Kultury, Dworzec Łódź Fabryczna, stadion Widzewa czy Księży Młyn. Przebieg całej trasy można zobaczyć na filmie zaprezentowanym przez organizatorów. 

W programie imprezy, jak co roku odbędą się targi Expo oraz rodzinny piknik zdrowotny. Przyjazd do Łodzi zapowiedzieli także utytułowani Polscy sportowcy m.in. Robert Korzeniowski, Monika Pyrek czy Zbigniew Bródka – wezmą oni udział w sztafecie, w której rywalizować będą zawodnicy sportów letnich i zimowych.

Dla uczestników w łódzkiej Atlas Arenie przygotowana zostanie multimedialna meta. Więcej informacji o maratonie na stronie www.lodzmaraton.pl 

Powiązane Posty