Rekordowa odsłona Grand Prix Łodzi w Biegach Przełajowych oraz Pucharu Łodzi w Nordic Walking

W ostatnią niedzielę stycznia w parku 3 Maja odbyła się III impreza z cyklu Grand Prix Łodzi w Biegach Przełajowych oraz Puchar Łodzi w Nordic Walking. Na starcie stanęła rekordowa liczba 261 uczestników i uczestniczek z całej Polski. Tradycyjnie przed startem odbyły się warsztaty Nordic Walking prowadzone przez instruktorów ze Studia Krok za Krokiem, które cieszą się co raz większą popularnością. Podczas zajęć uczestniczy zapoznali się z zasadami marszu oraz praktycznymi ćwiczeniami niezbędnymi do przeprowadzenia rozgrzewki.

Po warsztatach zawodnicy przystąpili do rywalizacji na 5 km trasie, którą najszybciej pokonał Bogdan Grygorowicz z Lubina, który wyprzedził Ireneusza Lubiatowskiego z Gubina oraz reprezentanta KB Spartakus Bełchatów – Arkadiusza Kosielskiego. Wśród pań triumfowała Łodzianka – Aleksandra Przybył pokonując reprezentantkę KM Aktywni Sochaczew Ewę Brzezinę oraz Dorotę Zielińską z Bełchatowa.

Rekordowy pod względem frekwencji okazał się również bieg, na starcie którego stanęło 206 zawodników i zawodniczek. W rywalizacji mężczyzn, zaciętą walkę o zwycięstwo do ostatnich metrów stoczyli Krzysztof Pietrzyk z LKS Koluszki oraz Michał Stawski z Łodzi, którzy ostatecznie wbiegli na metę jednocześnie wspólnie triumfując w biegu. Na drugim miejscu zawodu ukończył Rafał Podziński z Łodzi, który wyprzedził Leszka Marcinkiewicza z Aleksandrowa Kujawskiego.

Wśród kobiet po raz drugi z rzędu zwyciężyła zawodniczka RKS Łódź – Zuzanna Mokros, pokonując Monikę Glonek z LKS Koluszki oraz Monikę Kaczmarek z Łodzi.

Po biegu na zawodników czekała ciepła pizza ufundowana przez pizzerię Fiero, herbata oraz zastrzyk zdrowej energii od IDEE KAFFEE. Na zakończenie odbyło się losowanie nagród od sponsorów m.in. zaproszenia do pizzerii Fiero, Teatru Nowego, Karczmy We Młynie, salonu fryzjerskiego Envy Hair Club, darmowe przejazdy Taxi Plus, odżywki Hornet Juice, upominki od Hotelu Focus oraz wiele innych.

W dziale wyniki znjadziecie klasyfikację z biugu i marszu wraz z kategoriami wiekowymi. Już wkrótce kolejna porcja zdjęć 🙂

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w imprezie oraz partnerom i sponsorom za pomoc w organizacji w tym Polskiemu Stowarzyszeniu Nordic Walking oraz Łódzkiej Federacji Sportu oraz Prime Invest. Jednocześnie zapraszamy wszystkich do udziału w IV odsłonie Grand Prix Łodzi oraz Pucharu Łodzi, która odbędzie się 13 lutego, oczywiście w parku 3 Maja. Do zawodów można zapisywać się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.biegampolodzi.pl – Bartłomiej Sobecki jeden z organizatorów cyklu.

 

Powiązane Posty