Po raz oststni biegali i chodzili po Parku 3 Maja

W minioną niedzielę po raz ostatni Park 3 Maja stał się areną zmagań zawodników startujących w Grand Prix Łodzi w Biegach Przełajowych 2011 oraz Pucharu Łodzi w Nordic Walking 2011. W całym cyklu, który rozpoczął się w listopadzie, aż do minionej niedzieli wystartowało łącznie ok 1500 zawodników i zawodniczek z całej Polski, którzy rywalizowali na dystansie 5km.
W ostatnim z sześciu biegów triumfował po raz piąty Tomasz Osmulski z RKS Łódź, który pokonał Krzysztofa Pietrzyka z Taxi Plus Team oraz Dominika Chlebicza z Sieradza. W ślady klubowego kolegi poszła Zuzanna Mokros, która wygrywając bieg przypieczętowała triumf w całym cyklu. Druga na metę wbiegła Monika Kaczmarek z Łodzi, która pokonała Monikę Glonek z LKS Koluszki. W biegu wystartowało 187 zawodników i zawodniczek.
Rywalizacja w Nordic Walking również byłą zacięta, wśród mężczyzn triumfował Ireneusz Lubiatowski z Lubina przed reprezentantem Ziemi Łódzkiej Arkadiuszem Koselskim z KB Spartakus Bełchatów oraz Bogdanem Grygorowiczem z Lubina. Wśród kobiet zwyciężyły reprezentantki gospodarzy – Aleksandra Przybył oraz druga na mecie Anita Anielak. Na najniższym stopniu podium stanęła Ewa Brzezina z KM Aktywni Sochaczew. Na marsz z kijkami wybrało się 46 uczestników i uczestniczek.
Szczegółowe wyniki oraz zdjęcia z imprezy dostępne są na stronach Serwisu Biegowego Ziemi Łódzkiej.
W całym cyklu startujący walczyli o jak najlepsze czasy, które decydowały o miejscu w klasyfikacji końcowej do której zaliczane były 4 najlepsze wyniki. Każdy z uczestników, który wypełnił wymóg regulaminowy otrzyma pamiątkowy imienny medal okolicznościowy, który wręczany będzie podczas „3 Majowego Pikniku Sportowego” rozegranego w dniu 3 maja 2011 roku na terenie Parku 3 Maja. Start i meta usytuowane będą na bieżni stadionu Łodzianki – dystans 5km. Więcej informacji o imprezie, regulamin oraz elektroniczne zapisy znajdą się w tym tygodniu na stronie www.biegampolodzi.pl