Piąta edycja CITY TRAIL w Łodzi ruszyła!

W niedzielę, 7 października na ścieżkach Parku Baden-Powella odbył się pierwszy z sześciu biegów w ramach cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Łódź 2018/2019. Zwycięstwo odnieśli Tomasz Osmulski i Zuzanna Mokros. Kolejna okazja do sprawdzenia się na 5-kilometrowej trasie już 11 listopada podczas Biegu Niepodległości CITY TRAIL.

Biegi CITY TRAIL odbywają się w Łodzi od 2014 roku. Rozpoczęta dzisiaj edycja jest już piątą. Czas wspomnianego już zwycięzcy dzisiejszego biegu – Tomasza Osmulskiego to 15:53. Drugą lokatę wywalczył Wojciech Sowik (16:14), a trzeci był Maciej Budziński (16:44). Najszybszą z kobiet była druga zawodniczka poprzedniej edycji CITY TRAIL w Łodzi – Zuzanna Mokros. Jej wynik to 18:10. Druga do mety dotarła Magdalena Ciołak (18:55), a trzecia była Agnieszka Wysocka (20:43).

Warunki były dzisiaj naprawdę dobre. Mój wynik jest tylko o sekundę gorszy od najlepszego, jaki osiągnęłam na tej trasie, a biorąc pod uwagę, że ostatnio skupiam się na ćwiczeniach sprawnościowych i siłowych, a biegania jest mniej, ten czas naprawdę cieszy – podkreśliła po biegu zwyciężczyni zawodów – Zuzanna Mokros.

Biegi CITY TRAIL dają szansę do rywalizacji osobom, którym zależy na poprawianiu wyników, ale to także zawody rodzinne. – Nasze bieganie zaczęło się od biegów indywidualnych. Potem pojawiły się dzieci, a że nie chcieliśmy zrezygnować z aktywności, postanowiliśmy kupić biegowy wózek i tak od 2014 roku kontynuujemy nasze treningi, ale teraz w większym gronie – najpierw z synem, potem też z córką. Dzieciaki biegają również same w zawodach dla najmłodszych. Oczywiście widzimy się na kolejnym biegu – 11 listopada – mówiła na mecie Jolanta Dychto, jedna z uczestniczek dzisiejszego biegu.

Linię mety minęło 418 osób. Dodatkowo w zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 156 młodych adeptów biegania. 

Kolejne zawody odbędą się 11 listopada. Będzie to wyjątkowa impreza, bowiem organizowana z jednej strony jako część cyklu Grand Prix, który dzisiaj się rozpoczął, ale także jako Bieg Niepodległości CITY TRAIL. Bieg główny wystartuje wyjątkowo o godz. 11:11, a poprzedzony zostanie rotą. Na mecie zawodnicy, którzy zgłoszą taką chęć otrzymają okolicznościowe medale.

Kolejne imprezy w edycji 2018/2019 zaplanowane są na 2 grudnia, 13 stycznia, 3 lutego i 10 marca. Po zakończeniu części sportowej zorganizowana będzie ceremonia kończąca cykl, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych.

Współorganizatorem łódzkiej edycji biegów jest firma InesSport. Łódź jest jedną z dziesięciu lokalizacji, w których odbywa się cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Pozostałe to: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Powiązane Posty