Zwycięstwo Ślęzak i Skowrońskiego na zakończenie cyklu CITY TRAIL w Łodzi

W niedzielę, 6 marca w Parku 3 Maja odbył się szósty bieg CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Łodzi. Zakończenie rywalizacji w edycji 2015/2016 przyniosło zwycięstwo  Błażeja Skowrońskiego i Sylwii Ślęzak. Linię mety minęło 287 osób. Przed zawodnikami, którzy biegali w cyklu regularnie jeszcze uroczyste podsumowanie sześciomiesięcznych zmagań, wręczenie nagród i pamiątkowych medali.

Zwycięzca dzisiejszych zawodów – Błażej Skowroński uzyskał wynik 15:48. Błażej to drugi zawodnik klasyfikacji generalnej. Najlepszym biegaczem edycji 2015/2016 został niestartujący dzisiaj Tomasz Osmulski. Trzecie miejsce w „generalce” zajął Grzegorz Petrusiewicz (trzeci na mecie niedzielnego biegu).

Najlepsza wśród kobiet w dzisiejszych zawodach – Sylwia Ślęzak uzyskała wynik 17:57. Dzięki tej wygranej pochodząca z Częstochowy zawodniczka wywalczyła drugą lokatę w klasyfikacji generalnej. Pierwsze miejsce już przed miesiącem zapewniła sobie Monika Kaczmarek (dzisiaj nie startowała). Trzecia lokata w „generalce” przypadła drugiej dziś Zuzannie Mokros.

Wśród zawodników startujących w dzisiejszym biegu był zwycięzca Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego 2015, którego kolejna edycja odbędzie się za tydzień. Piotr Paszyński, bo o nim mowa to trener i zawodnik Orientuś Łódź. – Dzisiejszy start w CITY TRAIL to dla mnie sprawdzian przed Zimowym Ultramaratonem Karkonoskim. Po dwóch miesiącach ciężkich treningów potrzebowałem sprawdzić się na szybkiej trasie – mówił na mecie. 

Oficjalna uroczystość rozdania nagród i medali cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Łodzi odbędzie się 17 marca, o godz. 18:00 w Hali MOSiR w Parku 3 Maja. Sklasyfikowanych w cyklu jest 306 osób.

Kolejna edycja CITY TRAIL rozpocznie się w październiku. Na mapie Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden 2015/2016 jest 11 miast: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Nieodłącznym elementem zawodów są biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Biegi dla dzieci wspiera Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak. 

Łódzka edycja CITY TRAIL jest współorganizowana przez firmę InesSport, a lokalnym Partnerem jest MOSiR Łódź. 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Galeria by Sobek

Powiązane Posty