Wystartował cykl CITY TRAIL! Było rekordowo!

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to największy cykl biegów przełajowych w naszym kraju. Trzecia edycja tych przełajowych piątek w Łodzi rozpoczęła się w niedzielę, 30 października. W zawodach wzięło udział 471 uczestników – to rekord frekwencji imprezy. Poprzedni wynosił 350 biegaczy. Najlepszym spośród zawodników, którzy zameldowali się na mecie okazał się Wojciech Sowik. Wśród pań triumfowała trzecia zawodniczka poprzedniej edycji CITY TRAIL w Łodzi – Zuzanna Mokros. Warto zaznaczyć, że również w cyklu dziecięco-młodzieżowym padł rekord frekwencji – w pięciu kategoriach wiekowych pobiegło blisko 200 zawodników.

Czas Wojciecha Sowika to 16:17. Na drugiej pozycji bieg ukończył Tomasz Pietrzak (16:41), a trzeci był Jan Wychowałek (16:46). Zuzanna Mokros potrzebowała na pokonanie 5-kilometrowej trasy 18:34. Drugą zawodniczką na mecie była Patrycja Kapała (19:22), a trzecie miejsce zajęła Magdalena Pierzchała (19:46). Dzisiejszy bieg odbył się na zmodyfikowanej trasie, zatem wyniki zwycięzców są jednocześnie rekordami trasy.

– Nowa trasa jest rewelacyjna, bardzo mi się podoba, że górka, którą dotychczas pokonywaliśmy jeden raz, teraz jest dwa razy – na początku biegu i pod koniec. Dla mnie ten podbieg nie jest żadnym problemem, wręcz przeciwnie uważam, że to wielki atut. Im bardziej urozmaicona trasa, tym lepiej – w końcu to biegi przełajowe – podkreśliła na mecie Zuzanna Mokros. – Wracając na trasę, dzisiaj nie czułam oddechu żadnej zawodniczki na plecach, ale walczyłam z biegaczami. Pierwszy kilometr pobiegłam dość spokojnie, potem podkręciłam tempo. Do trzeciego kilometra goniłam i wyprzedzałam innych zawodników. Ostatnie dwa kilometry to już niestety samotny bieg do mety, ale starałam się trzymać mocne tempo.

Druga na mecie – Patrycja Kapała – przyjechała na dzisiejszy bieg aż z Tarnowskich Gór. 19-letnia zawodniczka Płomienia Sosnowiec przygotowuje się do przełajowych zawodów w Łodzi, które będą kwalifikacją do Mistrzostw Europy w Biegach Przełajowych. Te odbędą się w grudniu we włoskim Chia. – Szukaliśmy z trenerem startu w okolicach 4km, bo właśnie taki dystans będę miała do pokonania na wspomnianych kwalifikacjach do ME. Te dzisiejsze zawody idealnie wpisały się w mój plan treningowy, więc warto było wstać o 6 i jechać 200 kilometrów, by tutaj pobiec – mówiła po biegu Patrycja.

Zanim na trasę wyruszyli dorośli swoje zawody miały dzieci startujące w CITY TRAIL Junior. To rywalizacja dla najmłodszych adeptów biegania, którzy startują na dystansach od 300m do 2km. W pięciu kategoriach wiekowych pobiegło łącznie blisko 200 dzieci! To gigantyczny wzrost zainteresowania biegami dziecięco-młodzieżowymi w Łodzi. Wcześniej w żadnej imprezie nie udało się zgromadzić nawet setki uczestników.

Zawody CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Łódź to przełajowe 5-kilometrowe biegi, które odbywają się w Parku Baden-Powella w okresie jesienno-zimowym. Edycja 2016/2017 potrwa do 19 marca 2017. W tym czasie odbędzie się sześć biegów. Kolejny jest zaplanowany na 27 listopada. Terminy następnych to: 18 grudnia 2016, 8 stycznia 2017, 12 lutego 2017 i wspomniany już 19 marca 2017. 

Lokalnym współorganizatorem łódzkiej edycji CITY TRAIL jest firma InesSport. Imprezę wspiera MOSiR Łódź. Poza Łodzią biegi są organizowane również w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Galeria zdjęć by Sebastian Nowakowski

Galeria by Beata Oleksiewicz

Powiązane Posty