Wymagające warunki podczas biegu CITY TRAIL w Łodzi

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to cykl zawodów przełajowych na dystansie 5 km rozgrywanych w dziesięciu polskich miastach. Edycja 2018/2019 trwa w Łodzi od października. W niedzielę, 3 lutego w Parku Baden-Powella odbył się już piąty bieg sezonu. Zwycięstwo odnieśli Mateusz Jaszczak oraz Zuzanna Mokros. 

Bieganie zimą w przełaju często oznacza, że trzeba liczyć się z wymagającym podłożem. Tak było i tym razem. Ścieżki, którymi poprowadzana jest trasa CITY TRAIL pokryte były częściowo błotem, częściowo lodem, nie brakowało też kałuż. Mimo to, biegacze nie narzekali. – Przednia zabawa, tylko tego lodu nie lubię, ale na szczęście mało było oblodzonych miejsc. Piach mam wszędzie, od stóp po głowę – śmiał się na mecie jeden z uczestników – Konrad Grzyb. – Szkoda, że forma trochę w lesie. To był mój czwarty start i trzeci wynik. W marcu muszę spróbować poprawić mój najlepszy czas z trasy tej przełajowej piątki.

Zwycięzcą zawodów został Mateusz Jaszczak z czasem 17:03. Drugie miejsce wywalczył Paweł Kopaczewski (wynik 17:24), a trzeci był Krzysztof Pietrzyk (17:34).

– Dzisiejsze ściganie można śmiało nazwać kwintesencją przełajów. Było błoto, lód, woda i dobre miejsce na mecie – mówił po biegu Krzysztof Pietrzyk z Pietrzyk Running Team, który przygotowuje się do startu w marcowych Mistrzostwach Świata Masters. – Starty podczas CITY TRAIL to dobry sprawdzian formy, a dzisiejsze trzecie miejsce jeszcze mocniej motywuje do pracy.

Dzisiejsze zwycięstwo Mateusza Jaszczaka oznacza, że jest on aktualnie liderem klasyfikacji generalnej. Walka o wygraną będzie jednak rozgrywać się do ostatniego biegu, bowiem szansę na ostateczny triumf ma jeszcze kilku innych zawodników, m.in. nieobecny dzisiaj Grzegorz Petrusiewicz. Warunek – musi wystartować w biegu zamykającym sezon CITY TRAIL – 10 marca. 

Wśród kobiet najszybszą okazała się – po raz czwarty w edycji – Zuzanna Mokros, która tym samym zapewniła sobie wygraną w generalce. Dzisiejszy wynik Zuzanny to 18:56. Drugie miejsce zajęła Dominika Wiecha (czas 20:34), a trzecią lokatę wywalczyła Sylwia Hałaczkiewicz (20:35). 

W biegu głównym uczestniczyło 337 zawodników. W zawodach dziecięco-młodzieżowych wystartowało 123 młodych sportowców.

Kolejne – ostatnie w edycji 2018/2019 zawody w Parku Baden-Powella odbędą się 10 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy odbędzie się w drugiej połowie marca.

Poza Łodzią w cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden uczestniczą: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Lokalnym współorganizatorem cyklu w Łodzi jest firma InesSport. 

Powiązane Posty